Reklama

Nowe zajęcia dla seniorów. Trwają jeszcze zapisy. Będą też spotkania ze znanymi aktorami

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Gmina Jarocin wystartowała z kolejnym programem aktywizującym seniorów. Obejmuje on m.in. warsztaty malarskie, taneczne, fotograficzne, rękodzielnicze. Zaplanowano również spotkanie z aktorami: Arturem Barcisiem i Arturem Żmijewskim.

Reklama

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty dla osób 60 + z gminy Jarocin. Zajęcia odbywają się w ramach działalności Centrum Usług Społecznych w Jarocinie, a realizuje je Fundacja 750-lecia Jarocina we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Zgłosić się mogą zarówno ci, którzy mają talent np. malarski, jak również ci, którzy do tej pory takich umiejętności jeszcze nie posiedli.

- Zależy nam na tym, żeby pobudzić aktywność seniorów, by chcieli uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych. Chodzi też o integrację międzypokoleniową - mówi Eliza Skrzypczak, koordynator projektu Aktywny Senior w ramach CUS. - Od 6 lat prowadzimy Dzienny Dom „Senior +”. W obecnych zajęciach biorą udział uczestnicy tamtego projektu oraz nowe osoby z terenu miasta oraz gminy Jarocin. 

Czy można się jeszcze zapisać? 

Do tej pory ruszyły już zajęcia warsztaty taneczne i malarskie oraz te dotyczące nowych technologii. Do końca miesiąca odbędą się jeszcze spotkania organizacyjne dotyczące fotografii oraz historii. Częściowo obsada zajęć jest już zapewniona, ale kolejne osoby nadal mogą się zapisywać. Zgłosić może się każda osoba w wieku 60 + z gminy Jarocin. Zajęcia odbywają się w godzinach dopołudniowych, kończą się najpóźniej o godz. 14.00. Większość prowadzona jest w JOK-u. Potrwają półtora roku, do września przyszłego roku. Wtedy odbędą się pokaz taneczny, wystawa obrazów, zdjęć i rękodzieła wykonanych przez uczestników projektu. 

- Na warsztatach z nowych technologii chcemy nauczyć seniorów np. zgrywania zdjęć, kontaktowania się przez różne media społecznościowe, żeby zaczerpnęli tej wiedzy elektronicznej. Na warsztatach fotograficznych uczestnicy będą „obrabiać” zdjęcia z wydarzeń odbywających się w ramach projektu. Stworzony z nich zostanie album podsumowujący zajęcia - mówi Eliza Skrzypczak.

Jak się można zapisać? 

Zaplanowano także trzy warsztaty rękodzielnicze. Pierwszy, związany tematycznie z Wielkanocą, odbędzie się w piątek 8 kwietnia. W bezpłatnych warsztatach mogą wziąć udział osoby w wieku 60 + mieszkające w gminie Jarocin. Zajęcia odbędą się w piątek, 8 kwietnia, w JOK Jarocin. Początek o godz. 9.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach i warsztatach mogą kontaktować się pod nr tel. (62) 747-30-02 lub bezpośrednio z Elizą Skrzypczak. 

 

ZOBACZ, kiedy rozpoczną się najbliższe zajęcia:

30 marca godz. 9.30 - rozpoczęcie cyklicznych warsztatów z nowych technologii,

29 marca, godz. 16.30 - rozpoczęcie spotkań z historią

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy