Reklama

III Powiatowy Piknik Ekologiczny w Jarocinie. Nagrodzono i wyróżniono prawie setkę uczniów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Podczas III Powiatowego Pikniku Ekologicznego rozstrzygnięto cztery konkursy dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nagrodami były m.in. tablety, zegarki i hulajnogi elektryczne.

Reklama

Dzisiaj (czwartek 23 czerwca) przed południem na terenie Ogrodu Różanego Zespołu Szkół Podstawowych nr 1 w Jarocinie rozpoczął się III Powiatowy Piknik Ekologiczny, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Na wydarzenie zostali zaproszeni uczniowie, którzy mieli otrzymać nagrody i wyróżnienia za udział w czterech konkursach ekologicznych. Z uwagi na zbliżający się koniec roku, wycieczki klasowe nie wszyscy dotarli na ich wręczenie.

III Powiatowy Piknik Ekologiczny. Syn pani starosty w gronie wyróżnionych 

W sumie doceniono aż 98 autorów z kilkunastu szkół z terenu powiatu jarocińskiego. Gratulacje składały zarówno panie starosty - Lidia Czechak i Katarzyna Szymkowiak, ale również radni powiatowi - Tomasz Bandyk, Jacek Jędraszczyk i Andrzej Dworzyński. Najwięcej laurów zebrali uczniowie m.in. Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ludwinowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubini Małej, Szkoły Podstawowej w Żerkowie, Szkoły Podstawowej w Rusku, Szkoły Podstawowej w Wojciechowie czy Szkoły Podstawowej w Noskowie. Komisja konkursowa wyróżniła również Stanisława Czechaka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie. Jego mama wydawała się być tym zaskoczoną. Niestety Lidia Czechak nie mogła wręczyć upominku synowi, ponieważ nie był obecny na pikniku.     

III Powiatowy Piknik Ekologiczny. Dla najlepszych były hulajnogi elektryczne 

Na miejscu można było zobaczyć wystawę najlepszych prac, w tym również przestrzennych makiet, które zostały zgłoszone do konkursów: plastycznego „Chronię powietrze - oszczędzam energię”, ekologicznego "Śmieciom Stop!" - "Jak ograniczyć liczbę odpadów?". Nową kategorią był wybór najlepszego bloga o tematyce związanej z ochroną środowiska. W tej kategorii zwyciężyła Dominika Strzelecka z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie. Czwarta kategoria był to konkurs wiedzowy "Oswajamy wodę". Został on przeprowadzony najpierw w szkołach, a później najlepsi uczniowie wzięli udział w teście, który został przeprowadzony w Starostwie Powiatowym. Najlepszy wynik uzyskała Kinga Szymura, która uzyskała wynik 19 punktów na 20 możliwych. Zdobywcy pierwszych miejsc w każdym z konkursów otrzymali hulajnogi elektryczne. Wśród nagród były również tablety i zegarki. Zakup tak wartościowych nagród był możliwy dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.   

III Powiatowy Piknik Ekologiczny. Pokaz iluzji i warsztaty decoupage'u

Po części oficjalnej część z laureatów wróciła do szkół. Niektórzy zostali jeszcze na drugą część pikniku, w trakcie której można było rozwiązywać zagadki i wziąć udział w quizie ekologicznym, w którym nagrodami były powiatowe gadżety. Dla uczniów wystąpił Sławomir Jenerowicz, iluzjonista i półfinalista programu "Mam Talent". Zaplanowano również warsztaty decoupage'u, w trakcie których można było zamienić śmieci np. szklane butelki czy słoiki w małe dzieła sztuki. Z uwagi na panujące upały entuzjastycznie została przyjęta lemoniada i lody. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy