Jarocin. Kultura Jarocin. Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie. Dofinansowanie dla Spichlerza. 100 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla SPR.
100 tys. zł - dofinansowanie w takiej wysokości otrzyma od MKiDN Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie w ramach programu „Muzyka 2017”.
Jak podano informacji dla mediów „eksperci docenili program Jarocin Festiwal 2017, szczególnie wydarzenia związane z postacią Czesława Niemena”. W tym roku mija 30 lat od występu artysty na Festiwalu w Jarocinie oraz 50 lat od ukazania się płyty „Dziwny jest ten świat”.
- Przygotowując projekt festiwalowy zgłoszony do MKiDN nastawiliśmy się na działania popularyzujące mniej znaną twórczość Czesława Niemena. W oparciu o piękne piosenki artysty, które nie stały się jednak takimi przebojami, jak „Sen o Warszawie” czy „Pod papugami”, został zbudowany program koncertu Krzysztofa Zalewskiego, którego prapremierowe wykonanie odbędzie się w Jarocinie 16 lipca. Jest duża szansa na to, że jesienią ukaże się płyta koncertowa Krzysztofa z zapisem tego wydarzenia - mówi Julia Rzepka, kierownik Spichlerza Polskiego Rocka.
Poniżej informacja Spichlerza Polskiego Rocka
SPR zrealizuje m.in. przedsięwzięcia związane z postacią Czesława Niemena. Będą to wystawy oraz animacje przeznaczone dla całych rodzin, np. „Dom Niemena” - przez cały dzień dzieci wraz z rodzicami będą mogli przy użyciu przygotowanych przyborów urządzić wnętrze domu artysty: pomalować ściany, zaaranżować kuchnię, pokój twórczy itp.
Jedną z wielu nowości, jakie niesie ze sobą tegoroczny festiwal, jest bogata oprawa animatorska przedsięwzięcia, której motywem przewodnim będzie Czesław Niemen. Za pomocą zabaw, warsztatów i wielu innych ciekawych form postaramy się bliżej przedstawić zarówno dorosłym, jak i dzieciom sylwetkę Czesława Niemena. Przy Spichlerzu powstanie specjalna strefa dla dzieci - Dzieciniec, ale nie oznacza to, że animacje dziać się będą tylko tutaj – informuje Michał Czerniawski, specjalista ds. edukacji w Spichlerzu Polskiego Rocka.
We wniosku, który uzyskał dofinansowanie położyliśmy tez duży nacisk na działania angażujące mieszkańców i uczestników festiwalu. Tak, aby ich rola nie sprowadzała się do biernego odbioru, ale aby stawali się współtwórcami. Pierwsi nasze pomysły poznają jarociniacy już w Noc Muzeów, kiedy to rozpoczniemy „Niemenowanie” – dodaje Julia Rzepka.