Reklama

Chcesz spróbować swoich sił w muzyce klasycznej i ludowej? Lubisz śpiewać, tańczyć? Te warsztaty są dla Ciebie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie zaprasza dzieci oraz młodzież z powiatu jarocińskiego w wieku od 12 do 19 lat do uczestnictwa Jarocińskich Warsztatach Wokalnych, które odbędą się w dniach 27 czerwca - 2 lipca.

Celem warsztatów jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży elementów tradycji ludowych, wprowadzenie podstaw tańców narodowych, umuzykalnianie, rozwijanie umiejętności wokalnych oraz rytmiczno-ruchowych, a także propagowanie muzyki wokalnej - klasycznej i ludowej wśród społeczności powiatu jarocińskiego.Zajęcia będą odbywać się w grupach dzielonych między poszczególnych pedagogów (zajęcia ruchowe, zajęcia wokalne oraz praca z akompaniatorami) w pałacu Radolińskich w Jarocinie przy ul. Park 3 oraz w Spichlerzu Polskiego Rocka przy ul. Poznańskiej 2 w godzinach od 10.00 do 16.00.

Uczestnicy warsztatów będą brali udział w takich zajęciach jak rozgrzewki wokalno-ruchowe (rozpoczynające każdy dzień zajęć), trening z dykcji i recytacji, zajęcia z ruchu scenicznego z elementami choreografii podstaw tańca ludowego, praca z pianistą-akompaniatorem, indywidualne i zespołowe zajęcia wokalne, indywidualne lekcje z pedagogami warsztatów nad interpretacją utworów. Szczegółowy plan zajęć wraz z harmonogramem na każdy dzień zostanie ustalony na podstawie ilości zgłoszeń uczestników i opublikowany na siedem dni przed rozpoczęciem warsztatów.

2 lipca 2022 roku o godzinie 16.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się uroczysty Koncert Finałowy „Pojedynek muzyki klasycznej i ludowej” podczas którego uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności w repertuarze wokalnym autorstwa Stanisława Moniuszki, Zygmunta Noskowskiego, Oskara Kolberga, Fryderyka Chopina, jak i znanych powszechnie popularnych melodii ludowych z towarzyszeniem fortepianu.

Aby wziąć udział w warsztatach należy złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy w Sekretariacie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie lub wysłać go w formie skanu na adres mailowy [email protected] do dnia 20 czerwca. Limit uczestników wynosi 20 osób.

Warsztaty będą realizowane jako część projektu „Jarocin – Miastem Jutra” w ramach Programu Rozwój lokalny, finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

PEDAGODZY JAROCIŃSKICH WARSZTATÓW WOKALNYCH

mgr Iwona Wall - mezzosopran

W 2017 roku ukończyła Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, a w 2020 roku z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej. Początek swojej drogi artystycznej zawdzięcza Zespołowi Piosenki i Tańca „Tirlitonki” z Kołobrzegu, którego była członkinią przez dwanaście lat. Wraz z zespołem występowała na scenach w Polsce i za granicą oraz została laureatką wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich pod okiem znakomitych artystów i pedagogów m.in. Jacka Laszczkowskiego, Dariusza Stachury, Mariusza Kwietnia, Jadwigi Rappe, Evy Blahovej, Valerie Girard, James’a Grey’a, Brygidy Bziukiewicz-Kulig, Bożeny Harasimowicz, Jadwigi Gałęskiej-Tritt, Anny Jeremus-Lewandowskiej. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami jak Krzysztof Penderecki, Przemysław Neumann, Jose Maria Florencio, Maciej Figas, Bartosz Michałowski, Warcisław Kunc, Łukasz Borowicz, Jan Zarzycki, Aleksander Gref. W 2015 roku na scenie Teatru w Grudziądzu wykonała partię Łucji w spektaklu operowym Zamek na Czorsztynie Karola Kurpińskiego. W 2019 kreowała partię Jadwigi w studenckim spektaklu Kontuszowy Moniuszko w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W sierpniu 2019 roku swoim występem uświetniła Galę Wyborów Miss Polski Stanu Illinois w Chicago. Od 2020 roku jest członkinią zespołu Bellcanti, z którym realizuje projekty muzyczne na scenach krajowych. W listopadzie 2020 roku przygotowywała partię Dorabelli z opery Wolfganga Amadeusza Mozarta Cosi fan tutte w Teatrze Wielkim w Łodzi w reżyserii Waldemara Stańczuka. W czerwcu 2021 roku zadebiutowała na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku w roli Kate Pinkerton w operze Madame Butterfly w reżyserii Romualna Wilcza- Pokojskiego. Uczestniczyła w koncertach z towarzyszeniem orkiestr i zespołów kameralnych podczas m.in.: Festiwalu Mozartowskiego „Mozart OFF” organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną, Jubileuszowego XV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”, X Jubileuszowego Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie. Jako wokalistka realizuje wiele projektów edukacyjnych, estradowych i teatralnych występując na scenach teatrów i filharmonii, w kraju i za granicą.

mgr Bartosz Gorzkowski – tenor

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana  Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego prof. Tomasza Zagórskiego. Jest również absolwentem kierunku reżyseria dźwięku w Instytucie Akustyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureat III miejsca na Turnieju Polskich Akademii Muzycznych – Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Romualda Tesarowicza w Teatrze Wielkim w Łodzi. Otrzymał również wyróżnienie i nagrodę specjalną za interpretację utworu barokowego na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti. Brał udział w produkcjach operowych takich jak: Sigismondo G. Rossiniego (Radoski), The Golden Dragon P. Eötvosa (The Young Man), Kabalista J. Elsnera (Walery). Wykonuje również muzykę oratoryjno-kantatową, m. in. Requiem W. A. Mozarta, Litanie Ostrobramskie oraz Msza Es-dur S. Moniuszki, Te Deum M. A. Charpentiera, Narcisse et Echo N. Czerepnina oraz liczne dzieła J. S. Bacha. Współpracował z dyrygentami takimi jak: Łukasz Borowicz, Jan Tomasz Adamus, Przemysław Neumann, Mieczysław Unger, Agnieszka Nagórka, a także reżyserami: Karoliną Sofulak i Krystianem Ladą. Jako solista występował na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. Mind&Body Festival Brugge, Opera Rara Festival, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Bad Hersfelder Festspiele. Występował na deskach Concertgebouw Brugge, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Opolskiej oraz ICE Kraków. Swoje umiejętności wokalne doskonalił podczas mistrzowskich kursów wokalnych prof. E. Blahovej, prof. I. Kłosińskiej, prof. J. Rappe oraz prof. R. Karczykowskiego. W jego dorobku znajdują się również nagrania fonograficzne takie jak: „W kręgu polskiej pieśni XIX/XX wieku”, „Faniska”, „Anothen”, „Tropos” oraz „Sporos”.

dr Konrad Książczyk - pianista

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. dr hab. Alicji Kledzik. W 2018 uzyskał tytuł doktora sztuki. Zadebiutował w 2006 roku z Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej pod batutą Pawła Osuchowskiego wykonując Koncert fortepianowy d-moll KV466 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą. Laureat XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Neapolu (II nagroda) oraz XV Festiwalu "Music without limits" na Litwie (wyróżnienie). Czynny uczestnik festiwali, kursów, konsultacji m.in. Festiwalu Chopin w Wielkopolsce, Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich w Dusznikach Zdroju, Triduum Lisztowskiego w Poznaniu, Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Poznaniu, Festiwalu Opera Know How, Festiwalu Muzycznego w Kutnie.

Brał udział w wielu warsztatach i konsultacjach podczas których współpracował m.in. z prof. Włodzimierzem Obidowiczem, prof. Grzegorzem Kurzyńskim, prof. Andrzej Tatarskim, prof. Waldemarem Wojtalem, prof. Nelly Ben Or, prof. Marią Szraiber, prof. Anną Organiszczak, prof. Martinem Hughesem, prof. Bruno Canino oraz Lukasem Michelem. Stypendysta Prezydenta Miasta Stargardu Szczecińskiego w latach 2012 i 2013 oraz stypendysta Rektor Akademii Muzycznej w Poznaniu za rok 2013. Wielokrotnie wyróżniany jako akompaniator podczas konkursów i przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej. Jego uczniowie są laureatami wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. W latach 2011-2018 pianista Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Od 2020 do 2021 roku pełnił stanowisko asystenta badawczo-dydaktycznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie pedagog Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie.

dr Kinga Książczyk - pianistka

Ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne pod kierunkiem dr hab. prof. AM Macieja Pabicha w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W 2021 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie (Włochy,2012), I nagrodę na XV Festiwalu „Music without limits” w Druskiennikach (Litwa, 2015). W 2012 roku została laureatką 46. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W 2014 roku otrzymała w Poznaniu nagrodę pozaregulaminową na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam”. Otrzymała również szereg nagród dla wyróżniającego się pianisty na polu kameralistyki. Stypendystka Prezydenta Miasta Poznania oraz Women Buisness Club. Prowadzi działalność artystyczną jako solistka i kameralistka w Polsce oraz poza granicami (Węgry, Włochy, Litwa, Holandia, Niemcy, Szwajcaria). Aktywność koncertową łączy z działalnością pedagogiczną i naukową w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jest cenioną kameralistką, specjalizującą się w repertuarze wokalnym. Obecnie jest wykładowcą Instytutu Wokalistyki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz pedagogiem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy