Reklama

26 nagród i wyróżnień na Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz” Golina 2022 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W eliminacjach do XIII Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz" Golina 2022 wzięło udział 99 wykonawców - zarówno soliści, jak i zespoły. Jury przyznało 26 nagród i wyróżnień. Ich zdobywcy wystąpili w sobotę w amfiteatrze w Jarocinie.

Reklama

Finałowy koncert, w którym wystąpili wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni odbył się w sobotę w jarocińskim amfiteatrze w ramach Pikniku Rodzinnego, który połączył gminne obchody Dnia Dziecka i festyn stowarzyszeń działających na terenie gminy.

Impreza, mimo że odbywa się obecnie w Jarocinie, ma swoje korzenie w Golinie. Pomysłodawcą i główną siłą sprawczą był i nadal jest Tomasz Jankowski, obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie. W tym roku Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” współpracowało z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, gminą Jarocin i sejmikiem województwa wielkopolskiego. Po raz pierwszy koncert finałowy "Śpiewaj i walcz" odbył się w zielonym amfiteatrze w parku Radolińskich.

Dla najlepszych, których oceniało jury w składzie: Katarzyna Figaj (przewodnicząca), Piotr Banach i Dominik Bukowski. Członkowie komisji po przesłuchaniach mówili, że poziom przygotowania uczestników był na wysokim poziomie i do tego bardzo wyrównany. Dlatego tym bardziej decyzja o podziale miejsc nie należała do łatwych. Oprócz nagród i wyróżnień w poszczególnych kategoriach, przyznano też Grand Prix oraz nagrody specjalne za najlepszy utwór autorski oraz w konkursie internetowym, który odbywał się pod hasłem "#theVoiceGolina". W tym ostatnim swoje filmiki z piosenkami przesłały aż 33 osoby. Oprócz nagród rzeczowych każdy z laureatów otrzymał również zaproszenie do studia nagraniowego, gdzie będą mogli zarejestrować swoje utwory. Nagrania będą dostępne jesienią na profilu festiwalu "Śpiewaj i walcz".    

Przed wręczniem głównej nagrody, Tomasz Jankowski podkreślił, że rzadko się zdarza, aby Grand Prix otrzymywała osoba startująca w pierwszej kategorii. Niestety zgodnie z regulaminem nie będzie mogła wziąć udziału w kolejnej edycji. Jury najwyżej oceniło występ Marty Mąki. Kilka dni temu triumfowała również na VI Festiwalu Piosenki "Lajk Song Festiwal", który jest organizowany przez Dom Kultury w Kotlinie. 

Co roku podczas koncertu laureatów można było posłuchać gwiazdy. W tym roku była nią Anika Dąbrowska - zwyciężczyni II edycji "The Voice Kids". W poprzedniej edycji golińskiego festiwalu, która z powodu zawirowań związanych z pandemią, odbyła się na początku grudnia 2020 roku, zaśpiewała Cleo. 

Wyniki XIII Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i walcz!" - Golina 2022

Grand Prix - Marta Mąka

I kategoria (soliści kl. IV-VI szkoły podstawowej)

 • Antonina Wielgosz
 • Marianna Piątkowska
 • Julia Górska
 • wyróżnienie - Mikołaj Niedbalski
II kategoria (soliści kl. VII-VIII szkoły podstawowej)

 •  Damian Woźniak, Gabriela Frątczak
 • Wiktoria Sikora
 • Zuzanna Ozimińska
 • wyróżnienie - Zuzanna Wojtysiak, Oliwia Matuszak
III kategoria (soliści szkoła ponadpodstawowa)

 • Kamila Walczak
 • Maria Kupczyk
 • Wiktoria Łukowiak
 • wyróżnienie - Zuzanna Płaczek, Martyna Antczak, Marceli Janiszewski, Lena Kurzawińska, Maria Wróbel
IV kategoria (zespoły wokalno-instrumentalne)

 • nieobecni
 • The Girls
 • Zespół Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki - Klimkiewicz
 • wyróżnienie - Czwarta Trzydzieści
Najlepszy utwór autorski: Martyna Antczak za "Sen" oraz Marianna i Rozalia Piątkowskie za "Siostro pozwól"

konkurs internetowy #theVoiceGolina: Nikola Kawała

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy