Reklama

26 Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i konkurs plastyczny w Nowym Mieście

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście organizuje 26 Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej oraz Gwiazdkowy Gminny Konkurs Plastyczny. Zobacz, jak możesz zgłosić swoje dziecko do konkursu.

Reklama

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście organizuje dwa konkursy dla najmłodszych. Nagrody czekają.

26 Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej - co musisz wiedzieć?

Celem tej corocznej imprezy jest popularyzacja piosenki dziesięcej i kształcenie muzyczne dzieci oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśrod dzieci.

Uczestnikami festiwalu są soliści w trzech grupach wiekowych z terenu gminy Nowe Miasto.

  • I grupa - klasy 1-3
  • II grupa - klasy 4-6
  • III grupa – klasy 7-8
Festial odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o godzinie 15 w sali widowiskowej GOK-u. Uczestnik konkursu przedstawia jeden utwór dostosowany do wieku, wykonany w języku polskim. Chórek towarzyszący to mkasymalnie 3 osoby.

Uczestnicy Festiwalu przyjeżdżają na koszt własny z podkładem muzycznym nagranym na pamięci USB w mp3 (pendrive, plik opisany: nazwisko wykonawcy i tytuł piosenki) lub z własnym instrumentem. Organizatorzy zapewniają pianino i aparaturę nagłaśniającą.

Uczestnicy zobowiązani są dostarczyć do biura GOK-u wypełnione karty zgłoszeń (do pobrania TUTAJ) do 25 listopada. Wszyscy uczestnicy muszą uczestniczyć w próbie generalniej, która odbędzie się w czwartek 1 grudnia o godz. 16.30 w sali GOK-u.

Jury przy ocenie brać pod uwagę będzie: dobór repertuaru, poprawność wykonania, ogólny wyraz artystyczny. Dla Laureatów przewidziane są nagrody i wyróżnienia osobno w każdej kategorii wiekowej. Zdobywca Grand Prix w kolejnych edycjach festiwalu występuje jako osoba zaproszona.

Gwiazdkowy Gminny Konkurs Plastyczny w Nowym Mieście

Konkurs plastyczny "Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu" jest skierowany dla dzieci z terenu gminy Nowe Miasto. Celem konkursu jest próba plastycznego przedstawienia tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kultywowanie tradycji, pobudzenie dziecięcej wyobraźni.

Udział w zabawie mogą brać prace wykonane dowolną techniką, może to być rysunek, szkic, wyklejanka w formacie A4.

Prace oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych:

  • przedszkolaki
  • klasy I-III
  • klasy IV-VI
  • klasy VII-VIII
Prace należy opisać, podając dane autora: imię i nazwisko, nazwę szkoły, adres zamieszkania, nr telefonu, wiek oraz kategorię wiekową. Wszystkie prace należy złożyć do 25 listopada w GOK-u.

Z nadesłanych prac zorganizowana zostanie wystawa świąteczna. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 listopada na stronie internetowej GOK-u. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w trakcie Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej 4 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy