Reklama

Pięć palet produktów trafiło do jarocińskich amazonek. Dzięki klientom Rossmanna

Opublikowano: wt, 23 mar 2021 12:26
Autor: | Zdjęcie: Klub "Amazonka" Jarocin

Pięć palet produktów trafiło do jarocińskich amazonek. Dzięki klientom Rossmanna - Zdjęcie główne

foto Klub "Amazonka" Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Jarociński Klub "Amazonka" otrzymał 5 palet wybranych produktów z oferty „Rossmanna” o wartości 20 tys. zł. To wynik udziału w zeszłorocznej akcji charytatywnej „Pomagamy jak umiemy”.

Reklama

 Przez 10 miesięcy - od stycznia do października - członkowie Klubu Rossmann za zrobione przez siebie zakupy otrzymywali punkty (proporcjonalnie do wydanej kwoty), które mogli przekazać na wybraną przez siebie organizację. Później zostały one przeliczone na równowartość w postaci pomocy rzeczowej. Towar został niedawno przywieziony do Jarocina.

 

- W tym miejscu szczególne podziękowania kierujemy do członków Klubu Rossmann, którzy wybrali nasz klub i tym samym wsparli nasze „Amazonki”. Dla nas to wsparcie było ogromne. Dziękujemy. W naszych sercach jesteście wielcy. Z oferty 1.300 produktów wybrałyśmy to, co uważałyśmy, że jest nam najbardziej potrzebne - podkreśla Józefa Grygiel, prezes jarocińskich „amazonek”

 

W 2018 roku z takiej samej pomocy w ramach akcji "Pomagamy, jak umiemy" skorzystała Fundacja "Ogród Marzeń". Była  jedną z 24 organizacji w województwie wielkopolskim, które otrzymają wsparcie dzięki klientom korzystającym z aplikacji Rossmanna. W grudniu otrzymała pomoc w wysokości blisko 30 tysięcy złotych. Dzięki temu  wszyscy podopieczni fundacji otrzymali mikołajkowe paczki o wartości blisko 300 zł.

 

W zeszłym roku zarząd województwa wielkopolskiego przyznał Jarocińskiemu Klubowi „Amazonka” dotację w wysokości 100 tys. zł ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu zarząd mógł zrealizować projekt „Rehabilitacja uskrzydla nasze Życie”, w którym uczestniczyło 27 amazonek z Jarocina oraz 23 z Pleszewa. Zajęcia usprawniające odbywały się w Ośrodku Rehabilitacyjnym „Słoneczna” w Jarocinie od 8 września do 30 listopada. Panie miały do dyspozycji szereg zabiegów takich jak: drenaż limfatyczny, masaż ręczny, gimnastykę  w basenie i hydroterapię. Wzmacniały też swoją odporność w grocie solnej. Pod okiem trenerki Liliany Waliszki uczyły się maszerować z kijkami po jarocińskim i pleszewskim parku. Odbywały się również zajęcia z choreoterapii, która jest sposobem, aby za pomocą tańca, rozładować stres i napięcie. Nie zabrakło spotkań z  psychologiem. Wsparcie psychiczne jest szczególnie ważne dla amazonek - pomaga w opanowaniu lęku przed kalectwem, rozbiciem rodziny, a także pozbyciu się kompleksu „niepełnej kobiety”.

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. W jego leczeniu niezwykle ważny jest aspekt fizyczny oraz psychiczny, dlatego też rehabilitacja po mastektomii jest bardzo ważnym etapem leczenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.