Reklama

Zajęcia sensoryczne. Zainwestuj w rozwój dziecka i zapisz je do Źródła Wyobraźni w Jarocinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Chcesz przeżyć niesamowity czas, spontanicznej zabawy ze swoim dzieckiem? Źródło Wyobraźni w Jarocinie zaprasza! Czym dokładnie są zajęcia sensoryczne? Dlaczego warto uczęszczać na nie z dzieckiem?

Reklama

Źródło Wyobraźni w Jarocinie to miejsce, gdzie rodzice mają okazję pobawić się z własnym dzieckiem bez żadnych ograniczeń w sali, która jest do tego w pełni przygotowana. Animatorzy wymyślają różnego typu aktywności, w najróżniejszych strukturach czy konsystencjach. Do zajęć prowadzące używają dużo barwników spożywczych i artykułów spożywczych typu: ryż, makaron, itp. Jednak zajęcia sensoryczne, to nie tylko zabawa. To również i przede wszystkim inwestycja w rozwój dziecka.  

Co robią dzieci na zajęciach sensorycznych w Źródle Wyobraźni w Jarocinie?

Rodzice bardzo często boją się wyciągnąć w domu miskę z ryżem, kaszą czy mąka, żeby dziecko mogło się spontanicznie pobawić. W Źródle Wyobraźni jest okazja na taką rozrywkę.

Zajęcia mają co tydzień inny charakter, inną tematykę. Zabawa zawsze kręci się wokół konkretnego tematu.

- Jeśli mamy zajęcia o haśle "lody", to cała sala wygląda jak lodziarnia. Bawimy się też w sklep spożywczy, w dżunglę, ocean, itd. -  wyjaśnia Aneta Matela-Sewiło.

Dziecko w domu, pobawi się samo 5 lub 10 min. Na co wiele mam mówi:  “Tyle bałaganu, a zabawy 5 min”.  Natomiast kiedy dzieci bawią się w grupie i obserwują swoich rówieśników, zabawa trwa dłużej. Dzieci mają wtedy o wiele większą frajdę. 

Cały blok zajęć trwa 60 min. Z czego 15 min to wstępna zabawa - czas dla maluszków, żeby mogły zapoznać się z nowym wystrojem, gadżetami, które używamy do danego tematu. Kolejne 45 min prowadzi animator. 

Co dają dziecku zajęcia sensoryczne w Jarocinie? 

Rodzice przychodząc na zajęcia mają okazję przekonać się czy ich dziecko rozwija się prawidłowo. Ćwicząc w grupie, można zobaczyć czy maluch w pewien sposób nie odstaje od swoich rówieśników. Instruktorzy również weryfikują i często podpowiadają rodzicom, że być może warto zrobić jakąś dodatkową rehabilitację dziecka. Oprócz tego zabawy sensoryczne świetnie przygotowują maluchy do żłobka czy przedszkola. W końcu dzieciaki, podczas zajęć uczą się słuchać i rozumieć zadania, które przedstawia prowadzący. 

- Zajęcia sensoryczne to również bodźcowanie. Dzieci mają możliwość bodźcowania przez słuch, dotyk, wzrok i  smak, bo używamy do zabawy artykułów jadalnych. Przenosimy maluszki w zupełnie inny świat. Pokazujemy rodzicom proste sposoby, jak można się bawić się z dzieckiem w domu. Przekonujemy ich, że pociecha nie potrzebuje drogich, grających zabawek - tłumaczy Aneta Matela-Sewiło.

Dzieci na zajęciach rozbierane są do pieluchy albo zostają w bodziakach. Blisko sali znajduję się prysznic, a także ręczniki i chusteczki, gdyby dziecko pobrudziło się za bardzo. W zajęciach mogą brać udział maluchy od 6 miesięcy do 5 lat. Dzieci podzielone są na grupy, według danego wieku. 

Miejsce zajęć: Hotel Jarota, ul.Sportowa 6 Jarocin

Zapisy:

Zajęcia sensoryczne to 60 min niezapomnianej zabawy dla rodzica i dziecka! 

Być może interesują Was również zajęcia na basenie dla dzieci. Zobacz ofertę Wodnego Świata w Jarocinie

Zainteresowały Was te zajęcia? Zapiszecie swoje pociechy? Dajcie znać w komentarzach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE