Atrakcyjne kierunki na Uniwersytecie Kaliskim. Rekrutacja trwa
Uniwersytet Kaliski oferuje szeroką gamę kierunków studiów, dostosowanych do potrzeb współczesnego rynku pracy.
- Zależało mi na tym, aby uczelnia, którą kieruję, działała według modelu anglosaskiego - przyznaje rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyła. - To w znacznej części się udało. Mamy trzy wydziały: Politechniczny, Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Medyczny i Nauk o Zdrowiu. Za nazwami poszczególnych wydziałów kryją się jednak konkretne i atrakcyjne kierunki: humanistyczne, związane z naukami ścisłymi, ale również nowymi technologiami i kierunkami biznesowymi. Mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że w zasadzie nie kształcimy jedynie artystów i językoznawców, ale to również może się zmienić. Gdy w 2018 roku zostałem rektorem uczelni, była ona jedną z najlepszych w Polsce, ale w gronie uczelni zawodowych. Została jednak najpierw przekształcona w akademię, a ostatecznie, decyzją Sejmu, staliśmy się uniwersytetem. A to oznacza, że niemal każdy maturzysta, który ma ambicje poświęcić się pracy naukowej, może u nas zdobyć stopień naukowy doktora.
Rektor i wykładowcy Uniwersytetu Kaliskiego zwracają uwagę również na inne ważne aspekty - studenci mają możliwość uczestniczenia w innowacyjnych zajęciach praktycznych, które przygotowują ich do wyzwań zawodowych, ponieważ uniwersytet stawia na nowoczesne metody nauczania, które angażują i inspirują.
- Nasze laboratoria, warsztaty i realizowane projekty pozwalają studentom na zdobycie praktycznych umiejętności, które są wysoko cenione przez pracodawców - dodaje rektor Andrzej Wojtyła. - Wykorzystujemy zaawansowane technologie, które wspierają proces edukacji, zapewniając dostęp do najnowszych narzędzi i zasobów. A to sprawia, że absolwenci naszej uczelni odnoszą sukcesy na rynku pracy, obejmując prestiżowe stanowiska w renomowanych firmach i instytucjach. Przez wiele lat byliśmy niedoceniani, ale na szczęście to się ostatnio zmienia - wiele razy słyszałem od gości, którzy odwiedzali np. nasz kampus studencki czy laboratoria, że pod względem wyposażenia w najnowsze technologie, jesteśmy w krajowej czołówce. Sale wykładowe, laboratoria i biblioteki oferują komfortowe warunki do nauki i pracy. Dbamy o to, aby nasi studenci mieli dostęp do wszystkich niezbędnych zasobów, które wspierają ich rozwój akademicki i zawodowy.
Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Kaliskim?
Czym zatem różni się studiowanie na Uniwersytecie Kaliskim od studiowania w innych, większych ośrodkach akademickich?
- Jesteśmy kompaktową uczelnią w kompaktowym mieście. Przemieszczanie się z jednego obiektu do drugiego nie stanowi problemu, podobnie jak kontakt z wykładowcami. Ponadto, dzięki temu, że nie studiuje u nas kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy osób, zdecydowanie łatwiej jest skorzystać z programów stypendialnych czy programów wymiany międzynarodowej. Z dumą chcę podkreślić, że w ostatnich latach pobiliśmy wszystkie możliwe rekordy w programie Erasmus +, zarówno jeśli chodzi o przyjmowanie zagranicznych studentów, jak i wysyłanie naszych do renomowanych uczelni na całym świecie. A to daje naszym studentom możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia i nawiązania cennych kontaktów.
Sami studenci Uniwersytetu Kaliskiego zwracają uwagę, że Kalisz to miasto o bogatej historii i kulturze, w którym odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych sportowych i rekreacyjnych, a sama uczelnia jest miejscem, gdzie każdy może poczuć się jak w domu.
- Tworzymy przyjazną i wspierającą się społeczność akademicką, która pomaga studentom w osiągnięciu ich celów. Nasi wykładowcy i pracownicy są zawsze gotowi do pomocy i wsparcia. Dlatego nie wahajcie się i dołączajcie do nas - zachęca Hubert Pietrasiak, przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Kaliskiego.
Pełna oferta edukacyjna wraz z najważniejszymi informacjami na temat Uniwersytetu Kaliskiego znajduje się na stronie internetowej: www.uniwersytetkaliski.edu.pl