Reklama

Stypendia Jarocin. Fundacji “Ogród Marzeń” przyznaje nawet 2000 zł.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Stypendia Jarocin. Fundacji “Ogród Marzeń” przyznaje nawet 2000 zł. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Stypendia Jarocin. Fundacji “Ogród Marzeń” wspiera młode talenty z Ziemi Jarocińskiej. Stypendyści mogą dostać nawet 2000 zł. Trwa nabór wniosków na rok szkolny 2020/2021

Reklama

Fundacja “Ogród Marzeń” z Jarocina przyznaje stypendia w ramach programu “Kuźnia Młodych Talentów” od jedenastu lat. Organizacja przeznaczyła na ten cel już ponad 300 tys. złotych.

Stypendia Jarocin - Co to jest Kuźnia Młodych Talentów

Program stypendialny “Kuźnia Młodych Talentów” realizowany jest przez Fundację “Ogród Marzeń” od 2011 roku. Organizacja otrzymała wówczas na ten cel dofinansowanie z programu “Równe Szanse”, który prowadziła Fundacja Batorego. Warunkiem otrzymania dofinansowania było pozyskanie takiej samej puli pieniędzy od lokalnych sponsorów. Udało się to dzięki dwóm firmom: DROBUD I SAN-GAZ, których prezesi postanowili współfinansować jarociński program stypendialny. Do grona stałych donatorów dołączył również Bank Spółdzielczy w Jarocinie. Od tego czasu stypendia przyznawane są na początku każdego roku szkolnego.   

Stypendia Jarocin - kto może dostać.

O stypendia “Fundacji Ogród Marzeń” mogą ubiegać się uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Ziemi Jarocińskiej 

- Poszukujemy nie tylko tych, którzy dobrze się uczą, są naukowcami, ale też młodych ludzi z pasją i zaangażowaniem. Przyznajemy wsparcie utalentowanym muzykom, tancerzom, poetom, artystom plastykom. Ale naszymi stypendystami byli już też uczniowie, którzy wyróżniali się innymi zdolnościami -  był utalentowany iluzjonista i żongler, fryzjer. Każdy ma więc szanse  - mówi Grażyna Cychnerska - koordynatorka projektu Kuźnia Młodych Talentów. 

Oprócz zdolności kandydacie do stypendiów powinni również wykazać się aktywnością społeczną. Ważne jest to, by potrafić dzielić się talentami z innymi.

 

 Stypendia Jarocin. Jak składać wnioski

Aby ubiegać się o stypendium w programie “Kuźnia Młodych Talentów” Fundacji “Ogród Marzeń” trzeba:

 • poprawnie wypełnić wniosek

 • dostarczyć go listem lub osobiście do siedziby fundacji, do 30 września 2021

 • do wniosku warto dołączyć kserokopie świadectw, dyplomów, prac - w  zależności od talentu mogą to być: rysunki, nagrania, fotografie, nagrania filmów, itp

 • do wniosku załącza się oświadczenie o zarobkach (nie musi być potwierdzenia z zakładu pracy)
 • Stypendia Jarocin - zasady przyznawania dofinansowania

  Wnioski i wszystkie dokumenty analizowane są przez komisję stypendialną, którą tworzą sponsorzy. Przewodniczącą jest  Laura Paluszkiewicz. Uczniowie, których wnioski spełniają wymogi formalne, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną z komisją. To właśnie ten organ decyduje, kto ostatecznie otrzyma wsparcie finansowe Fundacji “Ogród Marzeń”. 

  Stypendyści otrzymują certyfikaty świadczące o przyznaniu dofinansowania. O jego wysokości decyduje komisja. Przeważnie jest to od 1000 do 2000 złotych, ale bywały lata, że niektórzy młodzi ludzie otrzymywali nawet 3 tys. złotych. Pieniądze wpłacane są w 10 miesięcznych transzach na konta stypendystów, które zakłada im Bank Spółdzielczy w Jarocinie.

  Sponsorzy Programu Stypendialnego “Kuźnia Młodych Talentów” 2021/2022

  Prowadzenie Programu stypendialnego jest możliwe tylko dzięki wsparciu sponsorów. W tym roku szkolnym są nimi: WORKAFFORD, DROBUD S.A., SAN-GAZ, POLWOS, BANK SPÓŁDZIELCZY W JAROCINIE  a także radna Danuta Maćkowiak. 

   

  Fundusz finansowany jest również z 1% podatków, które podatnicy przekazują Fundacji “Ogród Marzeń”. 

  Regulamin Funduszu Stypendialnego "Kuźnia Młodych Talentów" znajdziesz [TUTAJ]

   

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy