Reklama

Sportowe zajęcia pozalekcyjne w Jarocinie dla dzieci i młodzieży

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sportowe zajęcia pozalekcyjne w Jarocinie dla dzieci i młodzieży - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja W Jarocinie i okolicy działa bardzo sporo ciekawych klubów sportowych, w których dzieci i młodzież mogą trenować i aktywnie spędzać czas po szkole. Sprawdź, które z nich będą najlepsze dla Twojej pociechy.

Pozalekcyjne zajęcia sportowe to świetny pomysł na dodatkową aktywność dla dzieci, które, jak wszyscy wiemy mają, w sobie całą masę energii. Uprawianie sportu to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, który w dodatku może mieć pozytywny wpływ na wyniki w nauce. Dodatkowa aktywność fizyczna wpływa bowiem pozytywnie na osiągnięcia w szkole. Zaangażowanie młodych w sport to świetny trening dyscypliny i koncentracji. 

Co najlepiej wybrać dla swojej pociechy?

Sztuki walki i taekwondo dla dzieci w Jarocinie

Taekwondo dla dzieci to świetne zajęcia, które kształtują koordynację ruchową i symulację psychofizyczną malucha. To sport, który ma bardzo dobry wpływ na wszystkie cechy motoryczne, takie jak gibkość, szybkość i wytrzymałość. W Jarocinie znajduje się kilka klubów, w których wasza pociecha może rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną. Który z nich wybierzecie?

Taekwondo Jarocin to klub, do którego mogą uczęszczać dzieci już od 6, roku życia. Najmłodsza grupa składa się z “młodych wojowników” w przedziale od 6 do 12 lat. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 17:10 do 18:10, a także w piątki od 17:00 do 18:00 przy ulicy Franciszkańskiej 1. Jak możemy przeczytać na stronie klubu, warto u nich trenować, bo:

 • posiadają szeroką kadrę trenerską, która gwarantuje urozmaicony trening
 • mają doskonale wyposażoną salę treningową.
Najlepsi zawodnicy kierowani są do grupy wyczynowej, która zajmuje się rywalizacją na najwyższym poziomie. Na pierwszy trening zapoznawczy należy zgłosić się w ubiorze, krótka koszulka, spodnie od dresu i na boso. Nowy adept otrzymuje deklarację członkowską klubu, opłaca składkę. Jedynym warunkiem przystąpienia do treningu jest dobry stan zdrowia.

Białe Tygrysy to Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy, który swoją działalność rozpoczął w 2006 roku. Na ten moment w kadrze trenuje około 100 zawodników w wieku od 3 do 20 lat. Zajęcia odbywają się w obiekcie klubowym zlokalizowanym przy ul. Dąbrowskiego 17 w Jarocinie. 

Zawodnicy Białych Tygrysów są medalistami Mistrzostw Europy i Polski, Pucharów Świata oraz międzynarodowych turniejów krajowych. To również członkowie kadr narodowych i wojewódzkich nawet w kategoriach młodzieżowych, juniora, kadeta i młodzika. Tutaj swoją karierę ze sportem rozpoczynała olimpijka Patrycja Adamkiewicz.  Zawodnicy klubu startują we wszystkich najważniejszych imprezach krajowych oraz wyjeżdżają na turnieje zagraniczne m. in. do Czech, Niemiec, Austrii, Holandii, Chorwacji, Serbii czy też Belgii. 

Klijnij poniżej, aby dowiedzieć się więcej

Treningi Judo w Jarocinie dla dzieci

Judo w klubie Ippon to również ciekawa opcja na aktywne spędzanie czasu i naukę samoobrony. Ta dyscyplina sportu znacznie różni się od opisywanego wcześniej taekwondo. Jest to świetna opcja dla mniej dynamicznych dzieci, które niekoniecznie lubią być w ciągłym ruchu. W tym klubie treningi dla dzieci odbywają się w poniedziałki i środy od godziny 17:30 do 20:00 w  sali (dojo), która mieści się przy Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jarocinie. Oferta klubu skierowana jest do rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci poznały i nauczyły się sztuki samoobrony, Klub dodatkowo organizuje dla nich letnie i zimowe obozy z nauką pływania oraz jazdy na nartach.

Brazylijskie jiu-jitsu, boks i capoeira dla młodzieży z Jarocina

Jeśli jednak wasze dzieci są troszkę starsze lub wy sami jesteście nastolatkami i szukacie czegoś innego dla siebie - koniecznie zapoznajcie się z ofertą Atlas Fitness Clubu w Jarocinie. To tutaj nauczycie się takich sztuk walki jak brazylijskie jiu-jitsu, boks czy capoeira. Podczas zajęć, dzieci kształtują swoją koordynację ruchową, sprawność fizyczną oraz oczywiście polepszają pewność siebie.

Treningi sztuk walki są dobre szczególnie dla nastolatków. Dzięki nim, mogą wzmocnić poczucie własnej wartości. Jest to też dobra okazja do rozładowania nadmiaru agresji spowodowanej okresem dorastania i burzą hormonów. Wspomniane wcześniej sztuki walki to również świetna lekcja panowania nad sobą w sytuacjach stresowych oraz szacunku dla przeciwnika. To gwarancja dobrej zabawy i naturalnego rozwoju.

Treningi na siłowni dla dzieci od 9-go roku życia w jarocińskim Atlas Fitness Clubie

Założeniem Atlas Fitness Clubu jest to, aby pokazać najmłodszym, że sport to dobra zabawa, która ma na celu zachęcić dzieci do rozwoju i przełamywania barier. Zajęcia Crossfit for Kids to przede wszystkim gry oraz zabawy, kształtujące szybkość, zwinność i koordynację ruchową dziecka. Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanego trenera, który bacznie obserwuje grupę i dba o to, aby każde z ćwiczeń zostało wykonane poprawnie. To ciekawa opcja na spędzanie wolnego czasu, która jest dodatkowo świetną zabawą i wspiera prawidłowy rozwój  młodego człowieka, jego postawy i sylwetki od najmłodszych lat.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Atlas Fitness Clubu, dodatkowymi atutami zajęć są:

 • rozwój neurologiczny
 • rozwinięcie równowagi, płynności ruchów, siły i szybkich przemieszczeń,
 • pozbycie nadmiaru energii,
 • polepszenie koordynacji ruchowej oraz walka z wadami postawy,
 • poznanie swojego ciała i jego możliwości,
 • uczymy współpracy w grupie, odpowiedzialności za innych oraz wrażliwości na człowieka.

Nauka pływania dla dzieci od 3, roku życia Wodny Świat

Pływanie to bez wątpienia to, co dzieciakom daje najwięcej frajdy. Swoje maluchy warto przyzwyczajać do kontaktu z wodą już od najmłodszych lat. W realizacji celu wam, jako rodzicom, pomogą zajęcia organizowane przez Wodny Świat, na które możecie zapisać swoje dzieci tuż po ukończeniu trzeciego roku życia. Kursy pływania w tym miejscu, za wyjątkiem oczywistej nauki, zawierają w sobie wiele niespodzianek dla dzieci przygotowanych przez instruktorów. Możecie liczyć tutaj na fachową kadrę instruktorską, trenerską oraz ratowniczą.

W Wodnym Świecie wasze maluchy przejdą przez realizację programu nauki i doskonalenia pływania “od przedszkolaka do instruktora”. Nauka i doskonalenie pływania jest fantastyczną formą spędzania wolnego czasu, a także najbezpieczniejszym sposobem dbałości o sprawność fizyczną. Zajęcia dostosowane są do wieku oraz sprawności fizycznej osoby uczestniczącej.

Rodzinne zajęcia nauki pływania w Piranii

Jarociński klub Pirania już od wielu lat jest na sportowej mapie Jarocina. Od tego roku w ofercie dostępne są także zajęcia pływania dla całych rodzin. Dzięki temu dzieci razem z rodzicami będą mogły uczyć się i doskonalić pływanie. 

Oczywiście oprócz rodzinnych zajęć, w Piranii cały czas odbywają się zajęcia grupowe i indywidualne z zakresu nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy zajęć podzieleni są pod względem wieku oraz stopnia zaawansowania jeśli chodzi o pływanie. Zajęcia rozpoczynają się  1 września, ale już dziś można zarezerwować dzień i godzinę zajęć. Warto zapoznać się z harmonogramem zajęć i zgłosić chęć udziału.

Piłka nożna dla dzieci i młodzieży z Jarocina i okolic

W Jarocinie i okolicy działa wiele ciekawych klubów piłkarskich z drużynami zorganizowanymi zarówno dla chłopców, jak i  dziewczynek. Gra w piłkę nożną to świetna zabawa, która dodatkowo edukuje w zakresie  współdziałania  w grupie,  . To świetna rozrywka, która uczy współpracy, dyscypliny i chęci do dążenia po jeszcze większe sukcesy. Który klub piłkarski w Jarocinie będzie idealnym dla Twojej pociechy?

Akademia Piłkarska Reissa to szkoła, której treningi odbywają się na wielu jarocińskich boiskach. Pod fachowym okiem  trenują  dziewczynki oraz chłopcy w różnych kategoriach wiekowych takich jak:

 • od 4 do 6 lat: Skrzaty
 • od 7 do 9 lat: Żaki
 • od 10 do 11 lat: Orliki
 • od 12 do 13 lat: Młodziki
 • od 14 do 15 lat: Trampkarze
 • oraz od 16 do 17 lat: Juniorzy Młodsi
Co ciekawe, Akademia organizuje nabór ciągły dla dzieci od 4, roku życia i nie wyklucza udziału dzieci młodszych. Zajęcia są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych i indywidualnych umiejętności zawodników. Trenerzy bacznie obserwują poczynania swoich podopiecznych na boisku i dokładają wszelkich starań, aby realizowane ćwiczenia odpowiadały poziomowi reszty grupy. W tym miejscu rodzic nie ma obowiązku zakupu sprzętu dla dziecka. Szkółka funkcjonuje przez okrągłe 12 miesięcy w roku, również w czasie trwania ferii zimowych oraz wakacji. Dodatkowo Akademia Piłkarska Reissa organizuje dla dzieci ciekawe wyjazdy na letnie i zimowe obozy piłkarskie. Warto wspomnieć też o tym, że Akademia współpracuje z innymi piłkarskimi projektami takimi jak Indywidualne Fundamenty Gry i Wielkopolska Akademia Bramkarzy.

JKS „Jarota” Jarocin to Klub Sportowy z bogatą, ponad dwudziestoletnią tradycją. Nie czekaj, zapewnij swojemu synowi lub córce miejsce w jarocińskiej akademii. Treningi odbywają się w przyjemnej atmosferze, a udział w nich może brać każde dziecko bez względu na posiadane umiejętności piłkarskie. Wszystko dzięki temu, że organizatorzy wychodzą z założenia, iż każdy zawodnik posiada talent, który oni mają za zadanie rozwijać. Akademia dla najmłodszych prowadzona jest przez ludzi, dla których praca z dziećmi i młodzieżą jest pasją, dzięki czemu nie musicie obawiać się o stres podczas zajęć. Same treningi trwają przez całe 12 miesięcy i odbywają się nawet 3 lub 4 razy w tygodniu.

Warto dodać, że JKS Jarota została uhonorowana złotą gwiazdką PZPN, a jej patronem jest sam Lech Poznań. Wychowankowie jarocińskiej Akademii często trafiają do Ekstraklasy (w ostatnich latach byli to Karol Danielak i Bartosz Kieliba) oraz mają zapewnione uczestnictwo w zupełnie darmowych projektach profilaktycznych. Jarota ma także najniższe składki, opłata za prowadzenie szkolenia wynosi zaledwie 100 zł, a dziecko, dołączając do Akademii, otrzymuje darmową klubową koszulkę.

Klijnij poniżej, aby dowiedzieć się więcej

PUKS Antonio od maja 2012 roku działa w formie Akademii Piłkarskiej. Wśród jego wychowanków  znajduje się gracz PKO BP Ekstraklasy, Karol Danielak. W tej chwili trenuje tutaj 54 zawodników w wieku od 6 do 13 lat. Akademia prowadzi stały nabór zawodników, Graczem może stać się każdy, ponieważ Antonio nie prowadzi żadnej sekcji. Dlaczego dla swojego dziecka warto wybrać właśnie to miejsce. Tak uzasadnia to sam klub: 

Akademia dysponuje znakomicie utrzymaną płytą trawiastą, w tym:

 • boiskiem pełnowymiarowym,
 • boiskiem przeznaczonym dla grupy najmłodszych adeptów piłki nożnej, 
 • mobilnym boiskiem „GolBox”, umożliwiającym edukację sportową najmłodszych.
Nasza Akademia posiada zaplecze sanitarne (szatnie, toalety, prysznice) oraz magazyn sportowy. Warunki treningowe i sprzętowe umożliwiają profesjonalne prowadzenie zajęć treningowych według najwyższych standardów jakości. Nasze przygotowanie kadrowe, merytoryczne i infrastrukturalne zapewnia optymalne warunki do kształtowania młodych piłkarzy oraz wytyczania im ścieżki do profesjonalnego futbolu.”

Zawodnicy PUKS Antonio występują również w rozgrywkach ligowych poszczególnych kategorii wiekowych oraz w licznych turniejach w ciągu 12 miesięcy roku.

Rugby dla dzieci i młodzieży w Jarocinie 

A może by tak zacząć trenować rugby? Jeśli wasze dziecko marzy o uprawianiu tego sportu, swoją przygodę na pewno rozpocznie w jarocińskiej Sparcie. Akademia Rugby Sparta w Jarocinie prowadzi bowiem nabór zawodników do poszczególnych grup wiekowych.

 • od 4 do 7 lat: Mikrus
 • od 8 do 10 lat: Mini żak
 • 11 lat: Żak
 • od 12 do 14 lat: Młodzik
 • od 15 do 16 lat: Kadet
 • od 17 do 18 lat: Junior
Zapisując swoje dziecko do Akademii nie ponosicie opłat za pierwsze treningi, zyskujecie liczne korzyści z przystąpienia do klubu. Jedną z nich są indywidualnie przygotowane treningi motoryczne oraz otrzymanie kompletu stroju treningowego. Zajęcia odbywają się minimum dwa razy w tygodniu i są prowadzone z uwzględnieniem umiejętności i sprawności ruchowej dzieci. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie klubu lub bezpośrednio u trenerów.

Nauka tańca i zajęcia ruchowe dla dzieci w Jarocinie

Do wielkiej pasji i chęci rozwoju umiejętności malucha, tanecznym krokiem wprowadzi go Studio Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej. Znajdziesz tu balet, taniec współczesny, hip hop i wiele innych. Zajęcia w tej szkole tańca przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak również dla młodzieży. Prowadzone są w różnych stylach tanecznych i grupach wiekowych oraz o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Dzieciom szczególnie podobają się “Bajkowe Pląsy”, czyli zajęcia dla tych, którzy kochają bajki. Podczas tych lekcji tańczą do znanych i lubianych piosenek z filmów animowanych, dzięki czemu maluchy spełniają swoje marzenia, mogąc poczuć się jak postać z bajki. Kto wie, może Twój maluch na tych zajęciach obudzi w sobie miłość do tańca i ruchu? Jeśli nie jesteście pewni czy chcecie postawić na taniec, koniecznie zapoznajcie się z gimnastyką artystyczną. To aktywności łączące sztukę ze sportem, które oddziałują na wszystkie grupy mięśniowe, odpowiadając również za prawidłową postawę ciała. Gimnastyka artystyczna wpływa na koordynację ruchową oraz na równowagę statyczną i dynamiczną. Zajęcia odbywają się bezpośrednio w studiu tańca oraz w JOK Jarocin we wskazane przez organizatorów  dni.

Treningi  u boku prawdziwej gwiazdy. Brzmi nierealnie? Nic z tych rzeczy. Twoje dziecko może ćwiczyć taniec i rozwijać swoje umiejętności pod okiem Kingi Muchy,  finalistki programu “You Can Dance - Po Prostu Tańcz!”. Mowa oczywiście o Mucha-Studio. Zapisując swojego malucha do tego miejsca, możecie być pewni, że będzie on niesamowicie dobrze spędzać czas wśród swoich rówieśników i instruktorów. W tym miejscu opcji aktywności jest naprawdę wiele. Jesteście ciekawi, jakich? Taniec dla malucha, czyli zajęcia dedykowane tym najmłodszym oraz hip hop dance, czyli aktywność, która jest  z wielką chęcią wybierana przez dzieci. Cheerleaders - zajęcia dedykowane dla dziewczynek, ale nie tylko, polegające na nauce tańca z pomponami i ćwiczeniu układów złożonych z elementów gimnastyki. Skoro już przy gimnastyce jesteśmy warto wspomnieć, że Mucha Studio prowadzi również zajęcia z akrobatyki, treningi motoryczne oraz mix taneczny. Niedawno na swoim Facebooku ogłosili nabór do nowych grup. Śpieszcie się i pozwólcie zacząć waszym dzieciom taneczną przygodę już we wrześniu.

Lekcje tańca Akademii Artystycznej Artia odbywają się w każdy poniedziałek w jarocińskim JOK-u. To szkoła mająca w swojej ofercie wiele ciekawych zajęć, które znacznie różnią się od tych wcześniej wymienionych. Wszystko za sprawą tego, że za wyjątkiem baletu, tańca towarzyskiego, mix dance, hip hopu, cheerleadingu, tańca towarzyskiego i akrobatyki, w Artii czeka na was o wiele więcej ciekawych ofert. Tutaj możecie nauczyć się takich stylów tańca jak Jazz Dance, Jump Style, a nawet Breakdance. To style pozwalające poczuć prawdziwe wyzwolenie. Dzięki zajęciom Breakdance wasz maluch da upust swoim emocjom, Jump Style nauczy go używania w tańcu masy energii i optymizmu, natomiast zajęcia Jazz Dance pozwolą poczuć się jak podczas przygotowań do występu na Brodwayu. W ofercie Artii znajdziecie zatem wiele zajęć, które zapewnią waszemu dziecku poczucie wolności i pozwala wyzwolić kreatywności.  

Siatkówka dla dziewczynek w Jarocinie TKKS Siatkarz 

Już od września rusza nabór dla dziewczynek z klas 1-4 do Towarzystwa Krzewienia Sportu “Siatkarz” Jarocin. Młode zawodniczki w roku szkolnym po powrocie do domu torby z zeszytami i książkami będą mogły wymienić na te z obuwiem, strojem i wodą do picia. Czy będą sprawdziany? Oczywiście! Ale spokojnie, mowa tutaj oczywiście o zdrowej, sportowej rywalizacji podczas meczów ligowych. Treningi w “Siatkarzu” zmierzają do przygotowania Młodziczek, Kadetek, Juniorek i Seniorek do walki w Mistrzostwach Wielkopolski w minisiatkówce dziewcząt. Wymienione przed chwilą nazwy to oczywiście nazwy kategorii wiekowych zawodniczek. Treningi odbywają się w poniedziałki i czwartki w godzinach od 17:30 do 19:00 naprzemiennie w sali gimnastycznej SP 2 oraz ZSP nr 2 obok franciszkanów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE