Zanieczyszczone powietrze w okresie jesienno-zimowym sprawia, że niechętnie wychodzimy z domów. Tymczasem okazuje się, że powietrze tam może być o wiele gorszej jakości.
Na co choruje dom?
W starym budownictwie bardzo często mamy do czynienia z tzw. syndromem chorego budynku – jest to spowodowane głównie przez słabą lub wadliwą wentylację.Niestety dotyka to również nowych budynków, a nieprawidłowa wentylacja i duża wilgoć w powietrzu nie są jedynymi źródłami problemu.
Zanieczyszczenia mogą pochodzić z:
- materiałów i środków użytych podczas budowy i wykończenia;
- z palonego w pomieszczeniach tytoniu;
- z użytkowania kuchenek gazowych;
- nagromadzonych roztoczy kurzu, z pleśni;
Jak zadbać o powietrze w domu?
Skutki zdrowotne, jakie przynosi ze sobą syndrom chorego budynku, można łatwo zbagatelizować, traktując je jako nieuchronne konsekwencje współczesnego stylu życia i nie wiążąc ich ze stanem powietrza.Warto jednak przyjrzeć się temu zjawisku i podjąć odpowiednie kroki, dopóki nie jest za późno. Pomocny będzie oczyszczacz powietrza – najlepsze modele znajdziesz tutaj: https://homespot.pl/.
Wśród nich znajduje się Klarta Stor: https://homespot.pl/klarta-stor-oczyszczacz-powietrza-black – oczyszczacz powietrza polecany do powierzchni nawet 80 m².
Ten model wyróżnia się wysoką wydajnością i bardzo dobrym stosunkiem możliwości do ceny.
Został wyposażony w trzy rodzaje filtrów:
- wstępny, wychwytujący z powietrza duże zanieczyszczenia, np. sierść;
- HEPA, odpowiedzialny za zatrzymywanie pyłów zawieszonych oraz alergenów wziewnych;
- węglowy, pochłaniający zanieczyszczenia gazowe i brzydkie zapachy.
Klarta Stor, dzięki wbudowanemu czujnikowi pyłu PM2,5, kurzu i dymu, potrafi samodzielnie dostosować tempo pracy do stanu powietrza, uwzględniając stężenie smogu.
Urządzenie poinformuje Cię o poziomie zanieczyszczeń poprzez wskaźnik kolorystyczny – pojawił się czerwony kolor? tzn. że powietrze jest mocno zanieczyszczone. Niebieski? Oddychasz czystym powietrzem!