Jeden po alkoholu uderzył w drzewo. Drugi zatrzymał się na ogrodzeniu, a trzeci wpadł w czasie rutynowej kontroli

Opublikowano:
Autor:

Jeden po alkoholu uderzył w drzewo. Drugi zatrzymał się na ogrodzeniu, a trzeci wpadł w czasie rutynowej kontroli            - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jeden po alkoholu uderzył w drzewo. Drugi zatrzymał się na ogrodzeniu, a trzeci wpadł w czasie rutynowej kontroli 

 

CZYTAJ TEŻ:

- Na ratunek czekała na balkonie, dom stanął w płomieniach

     

Trzech pijanych kierowców trafiło wczoraj do policyjnej kroniki. O godzinie 9.20 na drodze krajowej nr 12 w Brzostowie skontrolowano jadącego renaultem espace.

33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego nadmuchał 1,1 promila alkoholu.

 

Po południu służby ratunkowe wezwano na drogę z Jarocina w kierunku Słupi.

 

 - 36-letni mieszkaniec gminy Kotlin, kierując mazdą premacy, uderzył w drzewo. Okazało się, że od mężczyzny jest wyczuwalna woń alkoholu. Zostało przeprowadzone badanie, które wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

 

 

O godzinie 21.15 w jedną z posesji w Sławoszewie wjechał kierujący mercedesem.

 

- Okazało się, że 46-letni mieszkaniec gminy Kotlin nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, nie zapanował nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji - informuje policjantka.

 

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie mężczyzny na obecność alkoholu. Kierowca mercedesa nadmuchał 1,9 promila. Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy. Odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a 36-latek i 46-latek dodatkowo za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE