Jarota wygrała w Wągrowcu z Nielbą

Jarota wygrała w Wągrowcu z Nielbą - Zdjęcie główne

Zwycięstwem 4:2 zakończył się wyjazdowy pojedynek Jaroty Jarocin w 3. kolejce III ligi gr. II. Podopieczni Piotra Garbarka pokonali 4:2 Nielbę Wągrowiec.

Jarociniacy mogą być zadowoleni z pierwszych meczów w sezonie III ligi. Najpierw JKS wygrał w Starogardzie Gdańskim, a przed tygodniem zremisował przed własną publicznością z Kotwicą Kołobrzeg.

Początek spotkania we Wągrowcu był wyrównany, ale to gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. W 28. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony głową uderzał Tomasz Bzdęga. Tę próbę obronił Sebastian Kmiecik, ale piłki niemal z linii bramkowej nie zdołał wybić Dawid Idzikowski i Bzdęga ostatecznie wpisał się na listę strzelców. Później jednak przewagę zaczęli zyskiwać Jarociniacy. I było to zauważalne na tablicy wyników. Jeszcze przed przerwą Jarota wyszła na prowadzenie za sprawą dwóch goli Michała Niedźwiedzkiego. W 40. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Piotra Skokowskiego, a 2 minuty później dograł do niego Krzysztof Bartoszak.

Jarota kontynuowała świetną grę zaraz po przerwie. W 47. minucie ponownie strzałem głową piłkę w siatce umieścił Niedźwiedzki, wykorzystując dośrodkowanie Marcina Łażewskiego i kompletując hat-trick. Jednak to nie był koniec strzeleckiego popisu Niedźwiedzkiego. W 52. minucie podwyższył prowadzenie na 4:1, wykorzystując dośrodkowanie Mateusza Dunaja. Jarota kontrolowała przebieg końcówki meczu i nie zmienił tego wykorzystany przez Rafała Leśniewskiego rzut karny w 88. minucie.

W sobotę, 22 sierpnia Jarota podejmie w Jarocinie Flotę Świnoujście. Początek meczu o 16.00. Klub prowadzi sprzedaż biletów na to spotkanie [SZCZEGÓŁY TUTAJ]