Podział punktów w meczu Jaroty z Kotwicą (ZDJĘCIA)

Podział punktów w meczu Jaroty z Kotwicą (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Remisem 1:1 zakończył się mecz 2. kolejki III ligi grupy II pomiędzy Jarotą Jarocin a Kotwicą Kołobrzeg.

Obie ekipy przed tygodniem udanie zainaugurowały sezon 2020/2021 w III lidze. Jarociniacy pokonali na wyjeździe KP Starogard Gdański, a Kotwica u siebie wygrała z Mieszkiem Gniezno.

Mecz w Jarocinie nie był aż tak emocjonujący jak ten przed tygodniem w Starogardzie Gdańskim z udziałem zawodników Piotr Garbarka. Na stadionie przy Sportowej – szczególnie w pierwszej połowie – działo się niewiele. W 9. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieznacznie niecelnie uderzał jeden z zawodników Kotwicy. W 28. minucie bliski wyprowadzenia na prowadzenie Jaroty był Szymon Piekarski, ale i tutaj jego strzał zza pola karnego minął światło bramki. Poza tym było sporo fizycznej walki i fauli, mało działo się pod bramkami.

W drugiej połowie nieznacznie lepiej prezentowała się Kotwica, która częściej gościła pod polem karnym Jaroty, ale nadal przez pół godziny po wznowieniu gry bramki nie padły. Dwa razy goście uderzali niecelnie w kierunku dalszego słupka. W 54. minucie z pierwszej piłki po zagraniu z głębi pola uderzał Damian Pawlak, ale również ta próba minęła bramkę gości. Wreszcie na kwadrans przed końcem spotkania kibice obejrzeli pierwszą bramkę. Marcin Łażewski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął go i umieścił piłkę w siatce. Długo Jarociniacy nie cieszyli się z prowadzenia. W 80. minucie po rzucie rożnym wyrównał Michał Kozajda. W końcówce meczu żadna z drużyn nie zdołała poważnie zagrozić bramce rywali.

W sobotę, 15 sierpnia Jarotę czeka wyjazdowe spotkanie z Nielbą Wągrowiec, która ma na swoim koncie porażkę 1:5 z Pogonią II Szczecin i zwycięstwo 6:0 z Mieszkiem Gniezno. Początek meczu w Wągrowcu o 17.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Komendziński (46’ Wiktor Smołaga) – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (90’ Krzysztof Matuszak) – Marcin Łażewski, Damian Pawlak (57’ Michał Niedźwiedzki), Mateusz Dunaj (81’ Marcin Konopka) – Krzysztof Bartoszak