Reklama

Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jak wybrać najlepszą?

Opublikowano:
Autor:

Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jak wybrać najlepszą? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Elektryczna szczoteczka dla dziecka, to świetne rozwiązanie aby wprowadzić w jego życie odpowiednie nawyki i nauczyć dbania o własne zdrowie i higienę jamy ustnej. Codzienne mycie zębów nie musi być utrapieniem, a nawet może stać się ciekawym zadaniem w ciągu dnia, pod warunkiem, że dzieci dostrzegą w tym coś ciekawego. Jak pokazać dziecku korzyści z mycia zębów? Czy szczoteczki Oral-B to dobry wybór? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu i sprawdzenia, jak zmienić wyzwanie w nawyk dla swojej pociechy.

Jak przekonać dziecko, że mycie zębów jest fajne i bardzo potrzebne?

Przede wszystkim warto pamiętać, że higiena jamy ustnej ale i wizyty u stomatologa, często kojarzone są ze stresem. Dlatego tak ważne jest aby zadbać o sposób myślenia dziecka. Jak wspomniano już wcześniej, pozornie prosty nawyk może być naprawdę świetnym sposobem na zabawę. Dodatkowo, aby przekonać najmłodszych do dobrego obowiązku, warto opowiedzieć do czego służy szczoteczka elektryczna bądź szczoteczka soniczna, jakie ma zadanie i dlaczego trzeba codziennie dbać o zęby

To co dla dorosłych proste i oczywiste dla dziecka jest czymś zupełnie nowym. Każdy etap mycia jamy ustnej, poszczególne jej elementy, wpływ na życie, to wszystko bardzo interesuje najmłodszych. Warto poświęcić im uwagę i opowiedzieć o tym aby zbudować w nim mocny, ważny i znaczący nawyk na całe życie. Dodatkowo elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci nie musi być standardowa, a nawet lepiej gdy jest to coś oryginalnego. Szczoteczka bądź kubek do płukania jamy ustnej w kształcie ulubionej postaci z bajki.

Elektryczna szczoteczka dla dzieci - zalety

  • Wielozadaniowość, polegająca na wymianie końcówek, które służą do różnego rodzaju higieny.
  • Dokładność - szczoteczki elektryczne dla dzieci pozwalają dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca i dokładnie wyczyścić płytkę nazębną.
  • Oszczędzanie czasu, dzięki automatycznie ustawionemu odliczaniu, pozwalające jednocześnie na odpowiednie mycie zębów.
  • Dobre efekty uboczne, które pojawiają się w momencie gdy szczoteczka przy okazji masuje dziąsła, co działa na nie pozytywnie.

Na co zwrócić uwagę gdy kupujemy szczoteczki elektryczne?

Jest wiele dostępnych modeli i rodzajów szczoteczek i kiedy pierwszy raz staje się przed takim wyborem, może być różnie. Z tego właśnie powodu przedstawiamy poniżej kilka wskazówek wartych uwagi w kwestii wyboru szczoteczki elektrycznej

Zastanowienie się nad własnymi potrzebami

Szczoteczka elektryczna to rozwiązanie na wiele potrzeb, z uwagi na wymienne końcówki. W przypadku dzieci, jedną z najważniejszych rzeczy są zęby mleczne, natomiast w przypadku również osób dorosłych, potrzebą może być wybielanie, czyszczenie przestrzeni między zębowych, masowanie dziąseł, dokładnie oczyszczanie płytki nazębnej.

Ruch główki i prędkość obracania się

Szczoteczki manualne często nie pozwalają na dokładne oczyszczenie zębów, a jednocześnie mogą uszkodzić dziąsła przez pocieranie. Wybierając elektryczne szczoteczki, ruch wynosić powinien około 48 000 ruchów, łączących coś takiego jak pulsacja, oscylacja, rotacja.

Łatwość ładowania i wielkość

Dla osób zwracających uwagę na szczegóły, wielkość szczoteczki dopasowanej do dłoni będzie ułatwieniem, a szybkość ładowania i trwałość baterii znacznie uprości chociażby podróżowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE