Reklama

Jak sprzedawać mieszkania - 4 wskazówki - Jak przygotować mieszkanie w celu szybkiej sprzedaży?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Jak sprzedawać mieszkania - 4 wskazówki - Jak przygotować mieszkanie w celu szybkiej sprzedaży? - Zdjęcie główne

foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Sprzedaż mieszkania wymaga czegoś więcej niż tylko podjęcia decyzji o sprzedaży nieruchomości i umieszczenia ogłoszenia na lokalnym portalu internetowym. Aby osiągnąć szybką transakcję - należy odpowiednio przygotować i wypromować swoje mieszkanie. Oto kilka wskazówek - jak sprzedawać mieszkania?

Reklama

Mieszkanie na sprzedaż 

W dzisiejszych czasach sprzedaż mieszkania na własną rękę jest wykonalna. Nawet jeśli nie masz umiejętności sprzedażowych, ale chcesz to zrobić samodzielnie - nie ma przeszkód, aby to przedsięwzięcie odniosło sukces!

Jeśli planujesz sprzedać swoje mieszkanie i zastanawiasz się jak to zrobić - poniżej przedstawiam klika istotnych kroków, które mogą sprawić, że przedsięwzięcie przebiegnie szybko, a sprzedaż będzie dla Ciebie korzystna.

Jak przygotować się do sprzedaży mieszkanie?

Pierwszy krok jaki należy wykonać, chcąc sprzedać mieszkanie to określenie wartości rynkowej  nieruchomości. Oczywiście możesz mieć w głowie plan, za ile chcesz sprzedać swoje mieszkanie - jednak to nie jest sposób na wycenę nieruchomości!

Jeśli chcesz się zorientować - ile potencjalni nabywcy są w stanie zapłacić za posiadaną przez Ciebie nieruchomość, możesz skorzystać z opinii rzeczoznawcy. Jeśli nie interesują Cię dodatkowe koszty, możesz przejrzeć ogłoszenia z mieszkaniami na sprzedaż ze swojej okolicy i na tej podstawie ustalić cenę.

Sprzedaż mieszkania - o czym należy pamiętać?

Kolejny ruch jaki należy podjąć jeśli chcesz wystawić mieszkanie na sprzedaż to ocena ogólnego stanu i wyglądu lokalu. Podczas tego audytu należy określić cechy, które mogą być atutem Twojej nieruchomości. Ale jednocześnie należy zaznaczyć obszary do poprawy!

Czy występują problemy “kosmetyczne” np. brudne ściany, czy może bardziej funkcjonalne np. cieknąca rura w łazience? Taka inspekcja to niezawodny sposób na zidentyfikowanie problemów, które mogą skutecznie zniechęcić kupujących.

Przygotowanie mieszkania na sprzedaż

Jeśli wszelkie usterki zostały wykryte, to teraz należy zabrać się do pracy. Zacznij od rozwiązania drobnych problemów – usuń rysy i pęknięcia ze ścian, pomaluj ściany neutralnymi kolorami, wyremontuj podłogi lub wymień dywany. Następnie należy wykonać drobne naprawy. 

Oczywiście może być to kosztowne przedsięwzięcie, ale dla przykładu - problemy z hydrauliką mogą drastycznie wpłynąć na potencjał sprzedaży Twojej nieruchomości. Więc lepiej zająć się nimi bez zbędnej zwłoki. Również wszystkie popsute urządzenia (np. piecyk gazowy w łazience) powinny zostać naprawione lub wymienione. 

Jak sprzedawać mieszkania?

Po wszystkich akcjach renowacyjnych należy bardzo dokładnie posprzątać każde pomieszczenie w mieszkaniu. Warto pozbyć się również nadmiaru rzeczy osobistych. Mieszkanie wystawione na sprzedaż powinno być jasne i przestronne. Czytaj również: jak zacząć inwestowanie w mieszkania?

Mieszkanie jest przygotowane - następny krok to wysokiej jakości zdjęcia i teraz należy już tylko odpowiednio mieszkanie wypromować. Posiadanie planu sprzedażowego może mieć decydujący wpływ na szybką sprzedaż mieszkania. W pierwszej kolejności należy ustalić - kto może być zainteresowany zakupem mieszkania w tej okolicy? 

Podsumowanie:

Zidentyfikowanie docelowych kupujących jest bardzo istotną kwestią, bo od tego zależy - gdzie należy umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania. Internetowe platformy sprzedażowe to podstawa, ale warto użyć serwisów społecznościowych do reklamowania swojej nieruchomości.

Przygotowanie lokalu na sprzedaż może nie być łatwym zadaniem. Jednak pamiętając o powyższych wskazówkach - możesz mieć pewność, że kolejnym razem będziesz wiedział jak sprzedawać mieszkania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE