Niezadowalająca wygrana Spartan we Wrocławiu

Autor: | Zdjęcie: Wro Sport Foto

Niezadowalająca wygrana Spartan we Wrocławiu - Zdjęcie główne

Rugbystom Sparty zabrakło we Wrocławiu jednego przyłożenia do bonusu | foto Wro Sport Foto

Sport Rugbyści Sparty Jarocin wyraźnie pokonali we Wrocławiu tamtejszy KS Rugby 42:29, ale mimo tej wygranej stracili definitywnie szansę na występ w tegorocznym finale I ligi rugby w Białymstoku.

Sparta bardzo dobrze rozpoczęła mecz we Wrocławiu. Podopieczni grającego trenera Błażeja Kalinowskiego szybko zdobyli 14 punktów za dwa przyłożenia z podwyższeniem. Potem jednak już do końca pierwszej połowy nie zdołali przebić się pod pole punktowe gospodarzy. Zespół z Wrocłąwia natomiast po jednym z kontrataków odrobił 7 punktówm a w końcówce pierwszej połowy zdobył jeszcze 3 kolejne z rzutu karnego. Pierwsza połowa zakończyła się zatem niewielkim prowadzeniem zespołu z Jarocina 14:10.

Rozzłoszczeni takim obrotem spraw Jarociniacy postawili od początku drugiej połowy na mocną ofensywę i szybko powiększyli swoją przewagę do bezpiecznych rozmiarów. Od tamtej pory mecz już nie wymknął się Sparcie spod kontroli, ale wynik oscylował cały czas na granicy zdobycia 3 przyłożeń przewagi, czyli punktu bonusowego. Dwukrotnie podopieczni Błażeja Kalinowskiego osiągali przynajmniej piętnastopunktową przewagę, ale ostatecznie gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki i mecz zakończył się zwycięstwem Spartan 42:29.

Rugbyści z Jarocina nie zdobyli zatem ofensywnego punktu bonusowego, co niesie za sobą niestety brzemienne skutki. Sparta co prawda wyprzedziła w tabeli I ligi Legię Warszawa i zajmuje aktualnie trzecią pozycję, ale do Posnanii, z którą stoczy najbliższe dwa mecze, traci 11 punktów, a to oznacza, że podopieczni Błażeja Kalinowskiego nie mają już nawet matematycznych szans na wywalczenie drugiego miejsca w sezonie zasadniczym i wywalczenia prawa udziału w meczu finałowym ligi w Białymstoku. Spartanie walczyć będą zatem w tym sezonie o 3. miejsce w rozgrywkach.

- Stało się tak za sprawą nieszczelnej obrony, z której na pewno nie możemy być zadowoleni. Zdecydowanie zabrakło nam koncentracji zarówno w obronie, co pokazuje wysoka zdobycz punktowa gospodarzy, jak i w grze ofensywnej pod polem punktowym przeciwnika. Zespół z Wrocławia w tym sezonie nie zdobył jednorazowo jeszcze tyłu punktów w meczu, co pokazuje jak wiele jest do poprawy w naszej obronie. Z drugiej strony gdybyśmy wykorzystali chociażby połowę naszych okazji, gdy zbliżyliśmy się w okolice piętnastego czy dwudziestego metra to punkt bonusowy został by wywieziony z Wrocławia - analizował przyczyny braku pełnej puli punktowej w spotkaniu we Wrocławiu trener Spartan Błażej Kalinowski.

KS Rugby Wrocław - RK Sparta Jarocin 29:42 (10:14)
Punkty dla Wrocławia: Dani Tamir Allaf 10 (2 P), Vladyslaw Korotun 9 (3 pd, K),
Eryk Buraczewski 5 (P), Bartosz Herlender 5 (P).
Punkty dla Sparty: Kacper Włodarek 12 (6 pd), Błażej Kalinowski 10 (2 P),