Reklama

Jak zarejestrować nastolatka na szczepienie przeciwko COVID-19?

Opublikowano: 7 czerwca 2021 17:00
Autor:

Jak zarejestrować nastolatka na szczepienie przeciwko COVID-19? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

zwielkopolski24 Właśnie dziś – 7 czerwca – ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi najmłodszej grupy – czyli dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Zainteresowani dostają tzw. e-skierowania. Same szczepienia na razie będą odbywać się na ogólnych zasadach – czyli w punktach szczepień. Natomiast po wakacjach - od września – także w szkołach.

Reklama

Trwa wielka akcja szczepień przeciwko koronawirusowi. Wszystko w ramach tzw. Narodowego Programu Szczepień, który ruszył w grudniu ub. roku. Początkowo objął personel medyczny i seniorów. Dziś może szczepić się już każdy, kto skończył 12 lat. 

Koronawirus. Ruszyły szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat

Do grupy szczepionych 17 maja dołączyli 16 i 17-latkowie. Oczywiście muszą mieć zgodę rodziców. Podobnie jest z jeszcze młodszymi dziećmi  - w wieku od 12 do 15 lat. Ten przedział wiekowy może rejestrować się na szczepienia przeciwko COVID-19 – dokładnie od dziś – 7 czerwca. 

W związku z decyzjami Europejskiej Agencji Leków oraz rekomendacjami Rady Medycznej - rząd podjął decyzję, że od 7 czerwca zacznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat- poinformował Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień. 

Młodzież w wieku 12-15 lat może szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy – czyli w ramach Narodowego Programu Szczepień. Szczepieniom mogą poddawać się w punktach szczepień – również tych tzw. powszechnych. Jakim preparatem szczepieni będą najmłodsi? Wedle zalecenia Europejskiej Agencji Leków (EMA) – będzie to szczepionka Comirnaty firm Pfizer i BioNTech przeciw COVID-19. Podawana będzie domięśniowo, w formie dwóch zastrzyków, w odstępie co najmniej trzech tygodni.

Koronawirus. Ruszyły szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Jak się zarejestrować?

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat na szczepienia można zarejestrować od dziś – 7 czerwca.

Jak?

Na kilka sposobów. Dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989, kontaktując się z wybranym punktem szczepień w rejonie, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie oraz poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Aby zakwalifikować się na szczepienia należy wypełnić kwestionariusz tzw. wstępnego wywiadu.

Na podstawie danych, które tam ujmiemy – zapadną decyzje – czy możemy być zaszczepieni – czy nie. W przypadku nieletnich – dokument ten musi podpisać rodzic lub opiekun prawny. Rodzic lub opiekun prawny musi też być obecny podczas szczepienia dziecka w wieku od 12 do 15 lat. 

Koronawirus. Szczepienia dzieci w wieku 12 – 15 lat. Akcja w szkołach

Na razie  szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat będą odbywać się na ogólnych zasadach – czyli w punktach szczepień. Natomiast po wakacjach - od września – także w szkołach. Ustalono już wstępny harmonogram. Za kilka dni w szkołach rozpocznie się akcja informacyjna. Później – między 6 a 10 września – zbierane będą formularze medyczne od zainteresowanych szczepieniem uczniów. Natomiast same szczepienia w szkołach ruszyć mają od 13 września i potrwają do 17 września. To będzie – jak podaje ministerstwo zdrowia - tzw. tydzień szczepień w szkołach. Natomiast – jak informuje resort edukacji – szczepienia w placówkach oświatowych - będą realizowane z wykorzystaniem istniejących już punktów powszechnych czy też tych mobilnych. 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu zpleszewa.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (30)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Detektyw prawdy

  Kto na ochotnika podpisze pod własnym dzieckiem kalectwo lub śmierć z powodu podania pseudo szczepionki na wymyśloną chorobę .Zakłamane ku***y.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  QR

  Powiew, a właściwie huragan odmiennej narracji... ( Pan Dr Hałat i nie tylko ) tutaj: h t t p s : / / psnlin.pl

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  jacekpl

  czytaj Powiecie i co Powiecie na to First case of postmortem study in a patient vaccinated against SARS-CoV-2 h t t p s : / / w w w .sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971221003647

 • 3 miesiące temu | ocena +20 / -0

  Antek

  Trzeba mieć z głową żeby robić eksperymenty na dzieciach.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  jacekpl

  teraz słuchaj uważnie i nie lataj "Declassify It": GOP Senators Demand Wuhan Virology Lab Information Be Released h t t p s : / / youtu.be/jJM8-SSw8n0

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  QR

  Dr Basiukiewicz punktuje Centrum Informacyjne rządu, które zachęca do szczepienia dzieci: h t t p s : / / nczas.com/2021/06/12/dr-basiukiewicz-punktuje-centrum-informacyjne-rzadu-ktore-zacheca-do-szczepienia-dzieci-watpliwe-etycznie/

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

   QR

   suplement...(NIE!)diety. Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie.: h t t p s : / / nczas.com/2021/06/12/rzadowa-agencja-zwoluje-pilne-spotkanie-setki-przypadkow-zapalenia-miesnia-sercowego-u-mlodych-ludzi-po-przyjeciu-szczepionek-moderny-i pfizera/

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  jacekpl

  co powiada WHO h t t p s : / / w w w .who.int/westernpacific/news/commentaries/detail-hq/school-reopening-can-t-wait WEŹ DZIAŁKĘ DO ZAGOSPODAROWANIA GDZIE POZNASZ OGÓRKI , SAŁATĘ , CZERWONE BURACZKI A TWOJE ZDROWIE BĘDZIE TĘTNIĆ ŻYCIEM IE MARAZMEM POLITYCZNYM GDZIE ROZUM SCHOWANO DO SŁOIKA PO ŚLEDZIACH :)

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

  jacekpl

  Prof. Mirosław Piotrowski: Szczepionkowy zamordyzm h t t p s : / / w w w .youtube.com/watch?v=TMiPkHM4q8o

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -0

  Romuald

  Pomyślcie ilu z waszych rodziciw, dziadków zmarło w trakcie tej pseudo plandemii. Ta władza zaprzedała się tym na górze. Z drugiej strony tak sobie myślę, że oni wszysc, cała scena polityczna wykonują tylko rozkazy. No Pinokio jest tutaj mistrzem. A porządnych ludzi gnoją, bo mają czelność mówić prawdę. Prawdę, która jest dla niewygodna. Statystyk nie da się oszukać. Bardzo mało ludzi umiera na to draństwo, a zatrzymali cały świat. Kto z was pomyślał w jakim celu?

  • 3 miesiące temu | ocena +14 / -0

   Rodzic

   Pieniądze są dla maluczkich im chodzi o coś więcej, a właściwie o mniej, mniej ludzi na ziemi. Przykre, ale wszystko na to wskazuje.

 • 3 miesiące temu | ocena +10 / -0

  Wazne

  "W piątek (4.06.2021) holenderska piłkarka ręczna, Yvette Broch, poinformowała, że rezygnuje z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio ze względu na zapowiedzianą dyskryminację niezaszczepionych sportowców. Broch wyjawiła, że uświadomiono jej, że jeżeli nie będzie zaszczepiona na kowid, to nie będzie mogła poruszać się w przestrzeni publicznej w mieście, a także będzie musiała jeść i spać w odosobnieniu od drużyny. – Z innymi członkami drużyny mogłabym spotykać się tylko podczas treningów i meczów – powiedziała. Zawodniczka odmówiła przyjęcia szczepionki, ponieważ nie chce narażać się na ewentualne powikłania. – Moje ciało jest moim narzędziem, nie wiem, co szczepionka z nim zrobi w dłuższej perspektywie – argumentowała Broch. Do rezygnacji Broch odniósł się Holenderski Związek Piłki Ręcznej wydając lakoniczny komunikat: Szanujemy decyzję naszej zawodniczki, aczkolwiek żałujemy, że nie będzie jej z nami w Tokio. Segregacja sanitarna na zaszczepionych i niezaszczepionych nie ma żadnego uzasadnienia medycznego. Jedni i drudzy mogą się zarazić i zarażać innych. Jedyną korzyścią, która obiecują producenci szczepionek, jest łagodniejszy przebieg choroby. A zatem zaszczepieni nie powinni bać się niezaszczepionych. Tymczasem wytwarzana jest psychoza wokół nieszczepionych jakby byli śmiertelnym niebezpieczeństwem dla społeczeństwa. Kolejne pomysły ich dyskryminacji to nic innego jak metoda przymuszania do przyjęcia preparatów, które nadal są w fazie badań. Jest to zmuszanie do udziału w eksperymencie medycznym, którego efekty poznamy dopiero za kilka lat. Należy pamiętać, że producenci zostali zwolnieni z odpowiedzialności za skutki uboczne szczepionek kowidowych. W Polsce nadal nie ma żadnego funduszu dla osób poszkodowanych na skutek przyjęcia tych preparatów. Odnotowuje się coraz więcej przypadków zakrzepicy oraz zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia po szczepieniu. Co więcej, na kowid umierają także osoby zaszczepione. Jednak presja na szczepienie jest tak ogromna, że część osób decyduje się przyjąć preparat, żeby nie stracić pracy lub uniknąć szykan. Tak w praktyce wygląda rzekoma dobrowolność szczepień."

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

   Stop bezmyślności

   Wow, zdrowie ponad wszystko.

  • 3 miesiące temu | ocena +7 / -0

   Sportowiec

   Brawo za odwagę, nic dodać, nic ująć

 • 3 miesiące temu | ocena +16 / -0

  przeciez dzieci nie choruja

  biznes

  • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

   Mechanik

   Pokaz lekarzu co masz w garażu.

  • 3 miesiące temu | ocena +22 / -0

   Halina

   Ja mam 40 lat. W mojej grupie wiekowej śmiertelność nawet przy tych zawyrzonych statystykach to 0,3%!!!! Jaka to pandemia, gdzie trup się ściele!? Pewnie, że są osoby, które zmarły na covid, jednak odsetek jest bardzo mały. Robi się dużo szumu wokół pojedynczych zgonów żeby zwiększyć histerie.

   • 3 miesiące temu | ocena +9 / -0

    Siostra przełożona

    Zapytaj ile dostają medycy za stwierdzenie zgonu z powodu wiadomo czego?

    • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

     QR

     h t t p s : / / detektywprawdy.pl/2021/06/09/wiadomosc-pielegniarki-do-innych-pielegniarek-na-swiecie/

   • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

    Adaś

    Tak do myślenia. Jeśli ktoś z was miałby szansę na nie zachorowanie na raka 99,97%, to czy poddałby się chemioterapii? A to się nam proponuje.

  • 3 miesiące temu | ocena +19 / -0

   Marta

   Jak w ogóle można myśleć, żeby zaszczepić swoje dziecko tym dziadostwem.

   • 3 miesiące temu | ocena +8 / -0

    Duch puszczy

    Ludzie wola ryzykować zdrowie, życie żeby jechać na wakacje. Ja pier. le ku..a mać

 • 3 miesiące temu | ocena +25 / -0

  Kibic

  Lepiej nie testować tych szkodliwych szczepionek na dzieciach. Skutki uboczne wyjdą po latach. Tragedia co to państwo robi.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

  jacekpl

  teraz patelnie w ruch h t t p s : / / w w w.youtube.com/watch?v=bcrkQG9wTJc

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  QR

  test dla rodziców...

  • 3 miesiące temu | ocena +7 / -1

   Poczciwy Roman

   Wg badań 65% ludzi nie rozumie prognozy pogody, a co dopiero rozpoznać bezczelna propagandę szczepień. To jest granda! Dziecko w ogóle nie przenoszą bovida. Poza tym bovid nie przenosi się przez przedmioty itp. Noszenie rękawiczek i dezynfekowanie co chwilę rąk jest bezcelowe.

   • 3 miesiące temu | ocena +11 / -0

    Wolność wyboru

    To jest eksperyment na ludziach bez odpowiedzialności. Ciekawe co powiedzą covidianie jak trzeba będzie przyjąć 4,5,6 czy 10 dawkę na wersję pakistańska, moldawska czy grenlandzkonorweska. No tak, w telewizji im to jakoś wytłumaczą.

    • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

     QR

     Kanclerzyca szykuje już starszym ludziom trzecie dźgnięcie na jesień

    • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

     Polska nie Polin

     Ludzie od 6 lat tolerują to pierdol...e w telewizji, więc już nie rozróżniają co jest prawda a co fikcja. To jest matrix. Plandemia to biznes, wojna ekonomiczna, walka o wpływy, przepływ kapitału. Dawno nie było konwencjonalnej wojny. Dzisiaj mamy wojnę XXI wieku. Ofiar będzie znacznie więcej niż wam się wydaje. Ten świat już nie będzie taki sam. Chyba nie ma już nadziei dla nas... Nie wierzę w przebudzenie ludzi na dużą skalę. Oni to przygotowywali od wielu lat.

     • 3 miesiące temu | ocena +18 / -0

      Mama

      Przecież dzieci są największą moja miłością, jak mogłabym świadomie poddać ich tym niebezpiecznym szczepieniom. Nigdy dobrowolnie na to nie pozwolę. Na szczęście mam wsparcie męża i rodziny. Ciekawe do czego jeszcze posuną się ci bezwzgleni ludzie żeby przymusić do zaszczepienia? Jeśli ludzie się nie przeciwstawia, to nie widzę przyszłości.