Reklama

Chiro-Clinic to gabinet stosujący terapię, która pomaga pacjentom w wielu dolegliwościach. Usuwa przyczyny bólu i przynosi ulgę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Zdrowie Michał Adamiak z Jarocina jest specjalistą od terapii manualnej nazywanej też chiropraktyką. Pomaga ludziom w wielu dolegliwościach, a jego zabiegi przynoszą świetne rezultaty i redukują przyczyny bólu. Czym jest chiropraktyka i komu pomaga? Przeczytaj.

Pan Michał twierdzi, że Chiro-Clinic, którą stworzył, to jedyne miejsce w Jarocinie, gdzie możemy skorzystać z terapii chiropraktycznej. Metoda leczenia znana jest od starożytności i przynosi świetne rezultaty.

Właściciel Chiro-Clinic przekonał się sam, jak cudowne efekty przynosi terapia manualna

Właściciel Chiro-Clinic uprawia od lat aktywnie sport. Często  zmagał się kontuzjami. Gdy bolały stawy, kręgosłup, miał różnego rodzaju urazy zawsze z pomocą przychodzili mu terapeuci manualni, stosujący też chiropraktykę.

Doświadczyłem tego, jak bardzo skuteczna jest to metoda. Zobaczyłem, jak świetne rezultaty przynosi i sam postanowiłem kształcić się w tym kierunku. Po ukończeniu studiów otworzyłem gabinet, by pomagać pacjentom - opowiada właściciel Chiro-Clinic.

Czym jest terapia manualna, jak wygląda zabieg?

Terapia manualna należy do najstarszych metod leczenia. To wyspecjalizowana metoda fizjoterapii. Terapeuta najpierw szczegółowo bada pacjenta, a następnie przystępuje do przeprowadzenia zabiegu. Działa na stawy, mięśnie, więzadła i powięzi. Przywraca równowagę mięśniową.

Terapia manualna ma na celu przywrócenie właściwej ruchomości stawów oraz zminimalizowanie dolegliwości bólowych. Terapeuta poprzez mobilizację stawów, ucisk odpowiednich punktów na ciele, stosując różne techniki manipulacji oraz terapii tkanek miękkich dociera do miejsc bolesnych i przywraca równowagę mięśniową - tłumaczy Michał Adamiak właściciel Chiro-Clinic. 

Terapia manualna świetnie sprawdza się w leczeniu stawów, które nie mają odpowiedniej ruchomości i zakresu ruchu. Tarepeuta likwidując napięcie mięśniowe sprawia, że zwiększa się ich elastyczność i przywrócona zostaje prawidłowa ruchomość, a tym samym ruch nie sprawia już nam bólu. 

Czym jest chiropraktyka i jak wygląda zabieg

Chiropraktyka jest natomiast rodzajem terapii manualnej, stosowana przy niwelowaniu bólu w stawach, kręgosłupie i mięśniach, powstałego wskutek urazu, nieprawidłowej postawy, nadwagi lub siedzącego stylu życia, stresu, itp. 

Terapia jest oparta na dokładnej analizie mechaniki układu ruchu i powstających w nim zaburzeń. Leczenie rozpoczyna się od badania stawów oraz kręgosłupa w poszukiwaniu nieprawidłowych połączeń pomiędzy kręgami, poprzedzone jest dokładnym wywiadem oraz w miarę możliwości badaniami tj. rezonans magnetyczny, tomograf, RTG lub USG - mówi Michał Adamiak, który swoją przygodę z chiropraktyką rozpoczął kilka lat temu. 

Terapia manualna likwiduje przyczyny bólu

Terapia manualna, w tym również chiropraktyka, likwiduje przede wszystkim przyczyny bólu, a nie łagodzi go. 

Lekarze często stosują blokady, zapisują przeciwbólowe leki. To pomaga przez chwilę. Przynosi ulgę w bólu, ale nie usuwa jego przyczyn. Dla mnie najważniejsze, jest to, żeby właśnie zlikwidować powód bólu. A więc odpowiedni sposób staram się usunąć blokady i zmiany, które powstały w ciele pacjenta - mówi specjalista.

To właśnie dlatego rezultaty tej metody są tak dobre. Ból znika na długo, a czasem na zawsze.

Kto może skorzystać z terapii manualnej i chiropraktyki?

Wskazań do zastosowania terapii manualnej i chiropraktyki jest bardzo dużo należą do nich:

 • bóle mięśni
 • różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości bólowe kręgosłupa
 • rwa kulszowa
 • chroniczne bóle głowy i karku
 • bóle migrenowe
 • bóle stawowe kończyn górnych i dolnych
 • rwa barkowa
 • stany przeciążeniowe tkanek
 • wady postawy
 • zaburzenia napięcia mięśni okolic miednicy
 • zaburzenia snu
 • drętwienie kończyn i palców
 • napięcia wynikające ze stresu i przemęczenia
 • częstomocz

Stawianie baniek w Jarocinie

Jarociński terapeuta w Chiro-Clinic stosuje przede wszystkim  naturalne metody terapii. Dlatego wykorzystuje w praktyce stawianie baniek.

Ta metoda terapeutyczna wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej ma na celu pobudzenie reakcji odpornościowej naszego organizmu. Do zabiegu używa się specjalnych naczynek (baniek), które przystawia się do ciała określonych okolic ciała. Podczas zabiegu wytwarzane jest w bańce podciśnienia, doprowadzające do podrażnienia receptorów znajdujących się w skórze.

Działanie przeciwbólowe i lecznicze baniek tłumaczone jest następstwem drażnienia receptorów znajdujących się w skórze, mięśni i powięzi. Krew przepływająca przez rozszerzone naczynia oczyszcza tkanki ze szkodliwych produktów przemiany materii, prowadzi do odżywienia, odkwaszenia i lepszego dotlenienia organizmu, a pobudzenie układu współczulnego i przywspółczulnego reguluje pracę narządów wewnętrznych - tłumaczy Michał Adamiak.

Bańki lekarskie wykazują zdolności do pobudzania reakcji miejscowych, dlatego swoje zastosowanie znajdują w ortopedii, neurologii i leczeniu wielu zespołów bólowych.  Wskazania do stawiania baniek obejmują zatem nie tylko choroby ogólnoustrojowe i infekcję, ale także przeciążenia i problemy z układem ruchu. Bańki lekarskie sprawdzą się doskonale przy chorobach i dolegliwościach takich jak:

 • stres
 • napięcia mięśniowe 
 • zapalenie oskrzeli
 • grypa
 • zapalenie płuc
 • przeziębienie, katar, zapalenie górnych dróg oddechowych 
 • zespoły przeciążeniowe
 • urazy sportowe
 • RZS, choroba zwyrodnieniowa stawów
 

Jakie jeszcze zabiegi znajdziecie w gabinecie Chiro-Clinic

W gabinecie Chiro-Clinic oprócz terapii manualnej możecie skorzystać również z masażu klasycznego, segmanternego, sportowego oraz drenażu limfatycznego. Przeprowadzić terapię falą uderzeniową oraz szybko i skutecznie pozbyć się bólu lub przyjemnie go zredukować za pomocą kinesiotapingu. 

Michał Adamiak podkreśla, że cały czas dokształca się i szuka nowych rozwiązań dla swoich pacjentów

Pomaganie pacjentom i możliwość ciągłego rozwoju sprawia mi ogromną radość i przyjemność - opowiada właściciel Chiro-Clinic.

Chiro-Clinic Terapia Manualna i Chiropraktyka Michał Adamiak
ul. Kusocińskiego 3
63-200 Jarocin
tel. 781 061 171

Artykuł promocyjny. Powstał przy współpracy z Chiro-Clinic Terapia Manualna i Chiropraktyka Michał Adamiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE