Reklama

Zwłoki 29-latka znaleziono w Jarocinie. Są pierwsze ustalenia policji i prokuratury

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersalne jarocinska.pl

Zwłoki 29-latka znaleziono w Jarocinie. Są pierwsze ustalenia policji i prokuratury  - Zdjęcie główne

Zwłoki młodego mężczyzny znaleziono w jednym z mieszkań w Jarocinie | foto Uniwersalne jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwłoki 29-latka znaleziono wczoraj w jednym z mieszkań w Jarocinie. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i prokurator.

Reklama

 Znajomi nieżyjącego są wstrząśnięci tym co się stało. Wczoraj przed południem jarocińska komenda otrzymała zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o ujawnieniu ciała w jednym z mieszkań.

 
 - 29-letni mieszkaniec gminy Jarocin  mężczyzna popełnił samobójstwo. Lekarz, który przybył na miejsce stwierdził zgon. Prokurator w czasie oględzin miejsca zdarzenia  nie stwierdził, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie – informuje asp. Karina Migalska-Cepa z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.


 Samobójstwo to śmierć, której można uniknąć

Rozmowa z dr Anną Baran - psychiatrą, suicydologiem

Samobójstwo to drastyczny krok, dlaczego dochodzi do takiej sytuacji?


Samobójstwo to śmierć, której można było uniknąć, stąd tak często pytamy dlaczego tak się stało? Dlaczego zamiast jednej tragedii mamy dwie tragedie i dwa razy więcej osób w żałobie? O ile wypadek drogowy możemy sobie wytłumaczyć, to zgon samobójczy, trudniej jest zrozumieć. Profesor Per Beskow ze Szwecji twierdzi, że samobójstwo to też wypadek - psychologiczny, do którego podobnie, jak do wypadku drogowego przyczyniło się wiele czynników. Nie zawsze są one nam znane. Ale podobnie jak wypadkom drogowym, wypadkom psychologicznym można i trzeba zapobiegać. Z kolej polski suicydolog (naukowiec zajmujący się samobójstwami – przyp. red.) prof. Brunon Hołyst zwraca uwagę na suicydogenne sytuacje, które są szczególnie niebezpieczne. Dodatkowym czynnikiem ryzyka jest skłonność do działania impulsywnego. Nie zapomnę historii, którą kiedyś czytałam o młodym impulsywnym człowieku, który próbował odebrać sobie życie, przez co skazał się na resztę życia na wózek inwalidzki. Nierzadko osoba po próbie samobójczej pytana o przyczyny decydującego o jej życiu czynu, nie potrafi udzielić odpowiedzi lub twierdzi, że nie pamięta, albo dziwi się samej sobie, że próbowała to zrobić. Jak to stwierdziła jedna z osób po próbie samobójczej - nie myślała, tylko czuła, jakby się w jej głowie… gotowała kawa… i czuła, że tego nie jest w stanie wytrzymać [ZOBACZ TUTAJ]

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE