Reklama

Reklama

ZUS ostrzega! Nie przychodzimy do waszych domów

Opublikowano: czw, 20 lip 2017 09:08
Autor:

ZUS ostrzega! Nie przychodzimy do waszych domów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Jarocinie. ZUS Jarocin. Informacja ZUS

 

Po tym, jak wnuczek okradł własnego dziadka [ZOBACZ TUTAJ], a potem zawiózł go na komendę policji, wydaje się, że nic nas już nie zdziwi - jeśli chodzi o metody naciągania seniorów. Po drodze był jeszcze 18-latek, który upozorował własne porwanie. Pieniądze wyciągnięte od przodka, chciał przeznaczyć na… spłacenie długów.

A to tylko przypadki z naszego terenu. Co chwila pojawia się nowa informacja o „szajce wnuczków grasującej po Jarocinie”. Tym razem Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed osobami podszywającymi się pod jego pracowników.

 

- ZUS nie odwiedza swoich klientów w domach, w celu poinformowania ich o przysługujących im świadczeniach i usługach. Kontakt odbywa się listownie lub w placówkach ZUS, a także poprzez uwierzytelniony profil na Platformie Usług Elektronicznych.  Pracownicy ZUS-u odwiedzają osoby starsze jedynie z okazji jubileuszu ukończenia 100 lat życia, ale o tej wizycie osoba zainteresowana jest wcześniej powiadamiana – przypomina Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka ZUS.

 

- Ponadto, wizyta pracownika ZUS w domu klienta możliwa jest, gdy przeprowadzana jest kontrola zwolnienia lekarskiego. Jeżeli zatem nie jesteśmy na takim zwolnieniu, nie mamy co spodziewać się wizyty ZUS. Natomiast osobę, która ubiega się np. o rentę z tytułu niezdolności do pracy, i nie jest w stanie przybyć na badanie do placówki ZUS, może odwiedzić lekarz orzecznik w celu przeprowadzenia badania.

 

Jednak jak dodaje rzecznik, wówczas o terminie tego badania jest wcześniej poinformowana. Podobnie, gdy prowadzona jest kontrola płatnika składek, a siedziba firmy jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania, wówczas inspektor kontroli może odwiedzić go w domu. Na kontrolę inspektorzy również umawiają się z wyprzedzeniem.

 

Nie ma zatem zbyt wielu możliwości, by pracownicy ZUS-u odwiedzali klientów w domach. Stąd Zakład Ubezpieczeń Społecznych uczula i prosi o ostrożność. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwość co do wiarygodności kontaktujących się osób, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00.

Czy w ostatnim czasie spotkaliście się z próbą oszustwa na pracownika ZUS-u?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.