Reklama

Zrobią drogę - wszyscy się złożyli oprócz właściciela

Opublikowano: czw, 30 mar 2017 13:51
Autor:

Zrobią drogę - wszyscy się złożyli oprócz właściciela - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Niecałe 6 kilometrów drogi z Żerkowa do Kamienia oraz 2 kilometry ścieżki rowerowej z Żerkowa do Żółkowa zamierza wybudować samorząd powiatu jarocińskiego w ramach pierwszego etapu przebudowy drogi łączącej Żerków z Dobieszczyzną.


Jest to największa inwestycja drogowa powiatu w tym roku. - Rozpoczęcie robót przewidujemy w drugiej połowie kwietnia - informuje Piotr Banaszak, szef referatu dróg powiatowych w jarocińskim starostwie.

Władze powiatu twierdzą, że nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztowała przebudowa drogi. To jednak nie przeszkadzało zarządowi powiatu w tym, aby - jeszcze w ubiegłym roku - zwrócić się do gminy Żerków i do wojewody wielkopolskiego o niemałe kwoty dofinansowania.

Samorząd żerkowski zadeklarował na ten cel 3,5 mln zł, a wojewoda - 3 mln zł. Resztę ma dołożyć powiat z własnego budżetu. Może się jednak okazać - skoro nie jest znany koszt zadania, że nie będzie potrzebował wydawać ani złotówki.

Co zostanie zrobione w trakcie przebudowy drogi, jakie firmy złożyły swoje oferty na wykonanie pierwszego etapu inwestycji i jakie ceny zaproponowały - przeczytasz w „Gazecie Jarocińskiej”.

Sprostowanie:

Nieprawdą są informacje zawarte w tytułach artykułów „Mogą nie wydać ani złotówki na największą inwestycję drogową” opublikowanym w dniu 28 marca 2017 r. na łamach „Gazety Jarocińskiej” Nr 3(1381) oraz „Zrobią drogę – wszyscy się złożyli oprócz właściciela” opublikowanym w dniu 30 marca 2017 r. na portalu jarocinska.pl.

Nieprawdą jest że „Władze powiatu twierdzą, że nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztowała przebudowa drogi. To jednak nie przeszkadzało zarządowi powiatu w tym, aby – jeszcze w ubiegłym roku – zwrócić się do gminy Żerków i do wojewody wielkopolskiego o niemałe kwoty dofinansowania. Samorząd żerkowski zadeklarował na ten cel 3,5 mln zł, a wojewoda – 3 mln zł. Resztę ma dołożyć powiat z własnego budżetu. Może się jednak okazać – skoro nie jest znany koszt zadania, że nie będzie potrzebował wydawać ani złotówki.”

Autor wskazanych tytułów oraz powyższego cytatu informuje czytelników o pierwszym etapie inwestycji – 6 kilometrowym odcinku drogi z Żerkowa do Kamienia. Sugeruje zatem, że wkład Gminy Żerków w kwocie 3,5 mln zł przeznaczony zostanie na realizację tylko pierwszego 6-kilometrowego odcinka drogi z Żerkowa do Kamienia i jednocześnie kwoty dotacji z gminy Żerków i od Wojewody pokryją w całości koszty jego realizacji.

Natomiast zgodnie z prawdą na realizację pierwszego etapu Żerków-Kamień, powiat pozyskał dotację od Wojewody Wielkopolskiego w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” w wysokości 3 mln zł. Natomiast Gmina Żerków zadeklarowała dofinansowanie realizacji całości inwestycji (14 kilometrów drogi), od Żerkowa przez Dobieszczyznę, Suchą do Parzewa kwotą 3,5 mln zł. Zatem przebudowa drogi z Żerkowa do Kamienia zostanie sfinansowana w połowie z dotacji od Wojewody i w równych częściach przez gminę Żerków i powiat jarociński. Pozostała kwota dotacji z gminy Żerków przeznaczona zostanie na realizację przebudowy drogi z Kamienia przez Dobieszczyznę i Suchą do Parzewa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +1 / -0

  marcin06108

  a co z drogą z Ludwinowa do Lisewa kiedy ją wyremontują ta droga jest w tragicznym stanie nie długo będzie tam poligon dziura na dziurze

 • 5 lat temu | ocena +6 / -3

  Slodka utuczona

  Nic nie wiedza bo nie obecny rzarzad powiatu to zalatwial tylko poprzedni

 • 5 lat temu | ocena +7 / -5

  Sprawdźcie

  Pieniądze na tą drogę pozyskał były starosta Walczak. Widać, że nowy zarząd jeszcze nic nie wymyślił ale wszystko sobie przypisuje. Tak samo jak kilka milionów na szkoły. Redakcjo poproście powiat niech wam wnioski o dotacje pokaże i kto na nich jest podpisany?

 • 5 lat temu | ocena +8 / -5

  Weteryniarz - drogowiec

  Jak na razie ty prowokatorze poreferendalny to wszystko jest budowane na papierze lub w internecie . Kuzdżoł nie jedną wypłate już przytulił ale ani jednego metra drogi nie wybudował .

 • 5 lat temu | ocena +8 / -11

  rozwój bez Adama

  A Pawlicki mówił że nie będzie żadnych inwestycji, celowo czy taki nieogarnięty ?