Reklama

Zobacz, gdzie szybciej dojedziesz pociągiem. Informacja PKP

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Zobacz, gdzie szybciej dojedziesz pociągiem. Informacja PKP - Zdjęcie główne

foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zobacz, gdzie szybciej dojedziesz pociągiem. Informacja PKP

Reklama

Polskie Linie Kolejowe poinformowały nas o wdrożeniu w życie planu dotyczącego szybszego przejazdu koleją na południu Wielkopolski.

Szybszy przejazd pociągiem i większe bezpieczeństwo

Krótsze podróże pociągiem między Poznaniem a Krotoszynem oraz Jarocinem a Miliczem będą możliwe dzięki przebudowie linii na odcinku Koźmin Wielkopolski-Jarocin. Poprawią się warunki przewozów na linii z Dolnego Śląska przez Wielkopolskę na Pomorze. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ok. 44 mln zł na dokumentację i roboty. Inwestycja, realizowana ze środków budżetowych, planowana jest do końca 2023 r.

 

- Między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem, na ok 14 km, pociągi pasażerskie pojadą z prędkością 120 km/h – nawet dwukrotnie szybciej niż obecnie. Podróże skrócą się z 20 min do ok. 15 min. Zapewnione będą dogodniejsze połączenia regionalne i międzywojewódzkie, m.in. między Poznaniem a Krotoszynem oraz Jarocinem a Miliczem na Dolnym Śląsku. Na zwiększenie możliwości trasy, z której obecnie korzystają pasażerowie oraz przewoźnicy towarowi, zarządca infrastruktury kolejowej przeznaczył ok. 44 mln zł ze środków budżetowych - wyjaśnia rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Szybsze podróże będą możlwie w szczególności dzięki wymianie toru i elementów sieci trakcyjnej.Wiemy też, że na stacji Koźmin Wielkopolski będą nowe rozjazdy, czyli elementy infrastruktury, które pozwalają na płynną zmianę toru jazdy pociągów.

Przewidziano remont 12 przejazdów kolejowo-drogowych, m.in. w Koźminie Wielkopolskim, Nowej Obrze i Golinie. Na skrzyżowaniach toru z drogami będą m.in. dodatkowe zabezpieczenia. To spowoduje większe bezpieczeństwo w ruchu kolejowo-drogowym.Wyremontowany zostanie też m.in. most i wiadukt w Golinie (na ul. Bielawy).

 

Coraz lepsze podróże między Krotoszynem a Gnieznem

Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na „Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na linii kolejowej nr 281 Oleśnica – Chojnice na odcinku Koźmin Wlkp. – Jarocin w torze nr 1 od km 78,352 do 92,175” w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica – Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”. Wykonawcą jest konsorcjum firm Alustra S.A. i Compremum S.A.

 

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. sukcesywnie zapewniają dogodniejsze przewozy na linii z Dolnego Śląska przez Oleśnicę – Milicz – Jarocin w kierunku Chojnic (nr 281). W ostatnich latach między Oleśnicą a Miliczem, Zdunami a Krotoszynem, Jarocinem a Wrześnią oraz Wrześnią a Gnieznem już wykonano prace. Zapewniło to nie tylko sprawniejszy ruch pociągów, ale także wznowienie przejazdów pasażerskich na trasie Gniezno – Września – Jarocin od poł. 2018 r. - podsumowuje rzecznik prasowy

 

Zasadnicze prace, po opracowaniu dokumentacji, planowane są od lutego 2023 r. Roboty na jednotorowym odcinku zostaną uzgodnione z przewoźnikami i uwzględnione w rozkładzie jazdy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy