Reklama

Zmielił kota w rębaku, policja umorzyła postępowanie

Opublikowano:
Autor:

Zmielił kota w rębaku, policja umorzyła postępowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocińska policja umorzyła postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem.


Chodzi o sytuację, którą opisywaliśmy na portalu dwa tygodnie temu. Pracownik firmy „Plener”, która zajmuje się obcinaniem gałęzi na drzewach rosnących wzdłuż dróg w gminie Jarocin, wrzucił do rębaka kota, który chwilę wcześniej został potrącony przez samochód. Wszystko to działo się na oczach właścicielki zwierzęcia.

Obrońcy praw zwierząt ostro skrytykowali zachowanie pracowników. - Żaden z biorących udział w tym potwornym czynie mężczyzn nie miał wykształcenia, które uprawniałoby go do stwierdzenia zgonu zwierzęcia. Jeśli zwierzę było nieprzytomne, sprawiało wrażenie martwego, to obowiązkiem każdego człowieka było udzielenie mu pomocy w postaci przewiezienia go do najbliższej lecznicy weterynaryjnej – mówiła Magdalena Buszko z Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva!

Zgodnie z zapisami Ustawy o ochronie zwierząt, „kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów (…) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (…) Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. (…) Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Jarocińska policja nie dopatrzyła się przestępstwa w czynie pracownika firmy „Planer”. – Podstawą do umorzenia były zeznania świadków – informuje sierż. sztab. Agnieszka Zaworska, rzeczniczka jarocińskiej policji. – Jeśli chodzi o właścicielkę kota, to na sto procent nie umiała stwierdzić, czy to zwierzę żyło. Odległość, z jakiej ona widziała teren, gdzie prowadzone były prace przez tych pracowników, jest zbyt duża, żeby mogła to zauważyć – wyjaśnia rzeczniczka.

Jeżeli prokuratura zatwierdzi wniosek policji o umorzenie, to sprawa zostanie zakończona. Wtedy będzie można ukracać pracownika jedynie mandatem za popełnienie wykroczenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE