Reklama

Zmiany w zarządzie Zakładu Gospodarki Odpadami. Dzisiaj walne zgromadzenie

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w zarządzie Zakładu Gospodarki Odpadami. Dzisiaj walne zgromadzenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. ZGO Jarocin. Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Wspólnicy ZGO Jarocin. Zarząd ZGO w Jarocinie

Dzisiaj o godzinie 11.00 rozpocznie się Walne Zgromadzenie Wspólników Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie (siedziba w Witaszyczkach).

 

Jak dowiedział się portal w programie są między innymi zmiany radzie nadzorczej spółki zajmującej się gromadzeniem i przetwarzaniem odpadów.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że rada nadzorcza odwoła dotychczasowego długoletniego szefa ZGO i jednocześnie radnego powiatowego Mariusza Małynicza.  

 

- Wszystko wskazuje na to, że na walnym zgromadzeniu będą podejmowane decyzje o zmianach w zarządzie i radzie nadzorczej, ale to jeszcze może się zmienić - mówi osoba związana z ZGO.

 

Nieoficjalnie mówi, że nowym szefem ZGO mógłby zostać wiceburmistrz Jarocina Witosław Gibasiewicz, który aktualnie jest członkiem rady nadzorczej ZGO i od początku jest mocno zaangażowany w projekt rozbudowy spółki. Takie rozwiązanie mogłoby jednak pociągnąć konieczność odwołania go z funkcji.  

 

O ewentualnych zmianach nie udało nam się porozmawiać ani z burmistrzem Adamem Pawlickim, ani jego zastępcą.

- Wiem, że popołudniu ma być spotkanie z mediami i wtedy wszystkiego się państwo dowiecie - mówi Michał Manowski, członek zarządu ZGO.   

Obsługująca magistrat zewnętrzna firma organizuje konferencję prasową z w związku z dzisiejszymi wydarzeniami w ZGO.  

 

"W imieniu Burmistrza Jarocina oraz Zarządu Spółki Zakład Gospodarki Odpadami zapraszam na briefing prasowy, który odbędzie się we wtorek, 12 września o godzinie 15:00 w salce konferencyjnej w siedzibie ZGO.  Spotkanie dotyczyło będzie walnego zgromadzenia wspólników i zmian w zarządzie spółki - czytamy w informacji.

 

[AKTUALIZACJA 10:29]

- Mogę potwierdzić, że prezes Mariusz Małynicz złoży rezygnację, natomiast jesteśmy przed posiedzeniem zgromadzenia wspólników i o decyzjach, jakie zostaną podjęte, będziemy informować na briefingu - mówi Adam Pawlicki burmistrz Jarocina.

[15:30]

Mariusz Małynicz złożył rezygnację z funkcji prezesa Zakładu Gospodarki Odpadami. Rada Nadzorcza wybrała na szefa spółki Witosława Gibasiewicza.

Ten ostatni w spółce będzie pracował w oparciu o umowę zlecenie. Nadal będzie też pełnił funkcję wiceburmistrza Jarocina tyle, że na pół etatu.  

Dotychczasowy prezes ZGO od dzisiaj jest członkiem Rady Nadzorczej spółki.

- Postanowiłem nie eksperymentować w tym poszukiwaniu kogoś z zewnątrz, ale postawić na osobę, która współpracowała z dotychczasowym prezesem od wielu lat i ma najlepszą wiedzę o kierunkach rozwoju tego przedsiębiorstwa - tłumaczył burmistrz Adam Pawlicki w trakcie krótkiego briefingu prasowego. - Stąd padła moja propozycja na dzisiejszym walnym, aby funkcję prezesa ZGO objął Witosław Gibasiewicz, który jako mój zastępca był jednocześnie też oddelegowany do nadzoru na tą spółką.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE