Reklama

Zmiany w wydziale komunikacji - kary zawieszone

Opublikowano: czw, 2 kwi 2020 21:05
Autor:

Zmiany w wydziale komunikacji - kary zawieszone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce oraz w trosce o bezpieczeństwo, starosta Lidia Czechak wprowadziła istotne zmiany w obsłudze petentów jarocińskiego referatu komunikacji.

 

 

Po wprowadzeniu zmian, które będą obowiązywały do odwołania, obsługa składanych wniosków zostaje ograniczona do realizacji wyłącznie spraw niezbędnych.

 

 

W związku z tym pracownicy referatu rejestrują tylko pojazdy nowe i sprowadzone z zagranicy, natomiast nie obsługują wniosków o rejestrację pojazdów używanych zarejestrowanych w kraju.

 

 

[kolejne ograniczenia - co możemy, a czego nam nie wolno - czytaj TUTAJ]

 

 

Na czas epidemii przepis dotyczący karania osób, które nie wypełnią obowiązku zgłoszenia w ciągu 30 dni zbycia lub nabycia pojazdu został zawieszony, w związku z tym nowi właściciele nie muszą w ciągu 30 dni rejestrować na siebie zakupionych pojazdów. Z pojazdu można korzystać posługując się dowodem rejestracyjnym wystawionym na poprzedniego właściciela.

 

 

 

Zmiany, które zostały wprowadzone w celu bezpiecznego załatwienia niezbędnych spraw:

1. Rejestracja pojazdu nowego - dokumenty należy przesyłać drogą elektroniczną na emaila: [email protected], przez platformę epuap.gov.pl lub wrzucić do urny umieszczonej w pobliżu wejścia do urzędu.

Wymagany komplet dokumentów:

- wniosek,

- dowód własności pojazdu np. umowa zakupu, faktura, rachunek,

- karta pojazdu,

- świadectwo zgodności WE,

- oświadczenie o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji.

2. Rejestracja pojazdu z zagranicy - dokumenty należy przesyłać drogą elektroniczną na emaila: [email protected] , przez platformę epuap.gov.pl lub wrzucić do urny umieszczonej w pobliżu wejścia do urzędu.

Wymagany komplet dokumentów:

- wniosek,

- dowód własności pojazdu np. umowa zakupu, faktura, rachunek,

- dowód rejestracyjny,

- dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium RP, jeżeli samochód osobowy został sprowadzony z terytorium państwa członkowskiego lub dowód odprawy celnej przywozowej, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim,

- zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego,

- tłumaczenie na język polski przez tłumacza przysięgłego dokumentów obcojęzycznych przedstawionych do rejestracji.

3. Zawiadomienia o zbyciu lub nabyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP - dokumenty należy przesyłać drogą elektroniczną na emaila: [email protected] , przez platformę epuap.gov.pl lub wrzucić do urny umieszczonej w pobliżu wejścia do urzędu.

Wymagany komplet dokumentów:

- zawiadomienie o nabyciu/zbyciu pojazdu,

- kopia umowy zakupu lub sprzedaży pojazdu.

 

Zaleca się we wszystkich sprawach dołączenie numeru telefonu w celu sprawnej komunikacji z wnioskodawcą.

 

 

 

Wszelkie inne sprawy związane z pojazdami lub dowodami rejestracyjnymi będą wyjaśniane telefonicznie pod numerem telefonu (62) 747-19-88 lub końcówki 87 i 85. Przesłanie prawa jazdy - nowego i zatrzymanego - oraz wyrobienie profilu kierowcy możliwe będzie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, pod numerem telefonu - (62) 747-19-86.

 

 

 

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE