Reklama

Zginęły cztery osoby. Dzień bezpiecznego kierowcy

Opublikowano:
Autor:

Zginęły cztery osoby. Dzień bezpiecznego kierowcy    - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W czwartek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa już po raz 14. będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

 

 

Celem święta, jest uświadamianie kierowców o tym jak ważne jest zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Jak wygląda bezpieczeństwo na drogach na terenie powiatu jarocińskiego?

W czerwcu tego roku na drogach powiatu zaistniało 6 wypadków drogowych oraz 51 kolizji drogowych. W wypadkach 5 osób zostało rannych oraz jedna poniosła śmierć.

W ciągu pół roku na drogach powiatu jarocińskiego odnotowano 308 kolizji, 18 wypadków, w których 4 osoby zginęły a 15 zostało rannych [ZOBACZ TUTAJ].Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych [ZOBACZ TUTAJ].


Tymczasem na terenie powiatu policjanci zatrzymują coraz więcej kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego w terenie zabudowanym i za brawurową jazdę stracili prawa jazdy [ZOBACZ TUTAJ]W minioną niedzielę w parafiach Chrystusa Króla i Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie po każdej mszy św. odbywało się święcenie pojazdów.

W pozostałych jarocińskich parafiach - św. Antoniego Padewskiego i św. Marcina - błogosławieństwo można będzie uzyskać po mszach św. w niedzielę 28 lipca [ZOBACZ TUTAJ]

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, patrona kierowców rozpoczęły się w niedzielę. Towarzyszy im misyjna Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. O udział w niej apeluje stowarzyszenie MIVA Polska, które działa na rzecz misyjnych środków transportu. W ubiegłym roku w ramach „Akcji św. Krzysztof” udało się zebrać prawie 2,8 mln zł.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE