Reklama

Żerkowskich dzielnicowych czeka przeprowadzka

Opublikowano:
Autor:

Żerkowskich dzielnicowych czeka przeprowadzka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk od kilku lat szukał miejsca, gdzie mogliby się podziać dzielnicowi, którzy pełnią służbę na terenie gminy. Póki co policjanci nadal korzystają z byłego posterunku przy ul. Jarocińskiej.

Jednak, od kiedy komendant powiatowy policji mł. insp. Krzysztof Rzepczyk zmienił system pracy dzielnicowych, budynek jest za duży dla dwóch funkcjonariuszy przydzielonych na gminę Żerków.

- Ja wychodzę z założenia, że dzielnicowi czy patrole prewencji ruchu drogowego, powinni służyć mieszkańcom, czyli pełnić służbę w rejonie, a nie siedzieć za biurkiem - uzasadniał na jednym z posiedzeń Rady Miejskiej Żerkowa szef policji.

Żerkowscy radni proponowali, aby przenieść policjantów do wydzielonych pomieszczeń w jednym z obiektów Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego. Burmistrz wyznaczył jednak inne miejsce. Na ostatniej w starym roku sesji poinformował, że zamierza przenieść funkcjonariuszy do jednego z pomieszczeń Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, który ma swoją siedzibę w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu miasta i gminy.

Dlaczego akurat taka lokalizacja i co władze Żerkowa zamierzają zrobić z budynkiem byłego posterunku - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE