Reklama

Żerkowscy radni uchwalili podatki na 2016 rok. Stawki nieco w górę

Opublikowano:
Autor:

Żerkowscy radni uchwalili podatki na 2016 rok. Stawki nieco w górę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przyszłoroczne podatki wzrosną w gminie Żerków o stopień inflacji, czyli o 1,78%, co daje dodatkowy dochód do budżetu w wysokości 6.300 zł.

Radni dość mocno podnieśli podatki od niektórych środków transportowych. I tak na przykład od ciężarówek powyżej 3,5 do 5,5 tony włącznie - proponowaną przez burmistrza stawkę 540 zł zmienili na 982 zł.

Jedyna opłata - z podanych przez Jacka Jędraszczyka, którą rajcy obniżyli, to podatek od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na tę działalność. W tym roku stawka wynosi 21,10 zł. W przyszłym miała być nieco wyższa - 21,45 zł. Jednak w wyniku dyskusji burmistrz przystał na propozycję pozostawienia jej na dotychczasowym poziomie.

Choć wysokość przyszłorocznych podatków była omawiana na kilku posiedzeniach komisji i wydawałoby się, że pozostało tylko ich przegłosowanie na sesji, to tuż przed tym faktem radna Ewa Kubacka zgłosiła wniosek, który przekreślał wszystkie dotychczasowe ustalenia i cofał całą procedurę do początku. - Ja miałabym taką propozycję, żeby podatki pozostały na poziomie tego roku - stwierdziła radna z Chrzana.

Co na to pozostali radni i jak wyglądają stawki poszczególnych podatków - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE