Reklama

Żerków. Gmina zamierza sprzedać ostatnie trzy działki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: Google

Żerków. Gmina zamierza sprzedać ostatnie trzy działki - Zdjęcie główne

foto Źródło: Google

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Żerkowie przy ul. Stawnej od dłuższego czasu można było nabyć ziemię pod zabudowę jednorodzinną. Właścicielem tamtejszych działek budowlanych była gmina. Do zbycia pozostały trzy parcele, na które ogłoszono w ubiegłym tygodniu przetarg.

Reklama

Decyzja o sprzedaży działek

 Magistrat w Żerkowie zadecydował o podjęciu kolejnej próby sprzedaży nieruchomości niezabudowanej położonej na obrzeżach miasta. Według planu zagospodarowania przestrzennego jest ona przeznaczona pod budowę domków jednorodzinnych. O sprawie pisaliśmy na początku roku, kiedy to ogłaszano przetarg na tamtejsze działki budowlane, które wcześniej nie cieszyły się zainteresowaniem.

- W ostatnim czasie mieliśmy sporo działek budowlanych przeznaczonych do sprzedaży. Nabywcy mieli naprawdę duży wybór i w tym upatruję mniejsze zainteresowanie nabywców tymi terenami. Obecnie te działki są atrakcyjniejsze, bo w pobliżu powstał market Dino. W planach mamy budowę kanalizacji oraz doprowadzenie wody - tłumaczył wówczas Michał Surma, burmistrz Żerkowa.

Marcowy przetarg

W marcu do przetargu wystawiono 7 działek położonych po prawej stronie ul. Stawnej, spośród których udało się zbyć zaledwie trzy. Kolejne cztery sprzedano dopiero w ponowionym w sierpniu postępowaniu. Pozostało więc dziewięć działek budowlanych położonych w tym przypadku po prawej stronie wspomnianej drogi. Ogłoszono więc kolejny przetarg, w którym gmina zbyła sześć parceli. 28 września obwieszczono sprzedaż ostatnich trzech. 

Kiedy przetarg?

Ceny wywoławcze przekraczają 50 tys. zł Przetarg zaplanowano na 8 listopada na godz. 11.00 w żerkowskim urzędzie. Osoby zainteresowane zobowiązane są do wpłaty wadium. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy