Reklama

Żerków. Gmina dopłaci więcej do budowy przydomówek

Opublikowano:
Autor:

Żerków. Gmina dopłaci więcej do budowy przydomówek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

O tysiąc złotych żerkowscy radni zwiększyli maksymalną kwotę dofinansowania, którą mieszkańcy mogą uzyskać na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Teraz będzie ona wynosiła 7,5 tys. zł.

Po zmianie każdy, kto będzie chciał pobudować tak zwaną przydomówkę na terenie gminy gdzie nie będzie kanalizacji, może uzyskać z budżetu dotację w wysokości do 90% kosztów inwestycji, czyli maksymalnie 7,5 tys. zł.

W trakcie dyskusji nad projektem uchwały w tej sprawie radny Bogdan Bożejewicz miał inną propozycję. - Kiedy w roku 2011 dofinansowanie wynosiło 6,5 tysiąca a koszt budowy oczyszczalni w granicach 8 tysięcy, to stanowiło to nieco ponad 80%. I teraz skoro koszt budowy wynosi ok. 10 tysięcy, a dajemy 7,5 tysiąca, to mamy ok. 75%. Dlatego moja sugestia jest taka, żeby dać 8 tysięcy dofinansowania i zostawić to 80% - przeliczał radny z Żółkowa.

Wiceprzewodniczący rady Grzegorz Andraszak zwrócił uwagę na pewne ryzyko. - Musimy w tych naszych kalkulacjach brać pod uwagę to, że jeśli zwiększymy tę kwotę, to zasilimy mniejszą liczbę mieszkańców. (...) Nie wiem, ale zastanówmy się z każdej strony, żeby nie uszczęśliwić na siłę jednego, a pozbawić szans na dofinansowanie dziesięciu - przestrzegał Andraszak.

Więcej w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE