Reklama

Żerków. Burmistrz ugadał się z byłym dyrektorem MCT

Opublikowano:
Autor:

Żerków. Burmistrz ugadał się z byłym dyrektorem MCT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk poszedł na ugodę z byłym dyrektorem Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego Kasprem Ekertem.

Ekert po zwolnieniu go z pracy w marcu tego roku podał gminę i MCT do sądu pracy. Domagał się 49 tys. zł odszkodowania oraz przywrócenia do pracy.

O rozstrzygnięcie, jakie zapadło przed Sądem Pracy w Kaliszu zapytał na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej Żerkowa Wojciech Raś. - Docierają do nas informacje, że zawarta została ugoda. Są to kolejne pieniądze, które z budżetu gminy musimy komuś zapłacić w formie odszkodowania czy jakiejkolwiek innej. Ja bym prosił o wyjaśnienie, kto za to wreszcie odpowie i jak długo my jeszcze będziemy te koszty pokrywać? Jak to się też ma do tego, że ciągle mówimy o winach byłego dyrektora MCT? A skoro te winy ponosił, to dlaczego za nie nie odpowiada, a wręcz odwrotnie jest jeszcze wynagradzany? - pytał radny z Chrzana.

- Myślę, że to rozstrzygniecie usatysfakcjonuje wszystkich. Rzeczywiście zawarliśmy ugodę przed sądem w Kaliszu - wyjaśnił burmistrz Jacek Jędraszczyk. Jednak szczegółów nie chciał zdradzić. - Będą one zawarte w postanowieniu, które powinniśmy dostać. Nie chciałby czegoś przekręcić albo być źle zrozumiany, że ja poprawiam sąd - uzasadniał Jędraszczyk.

Więcej na temat ugody w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE