Reklama

Żeby było bezpieczniej KRUS ogłasza konkurs z wartościowymi nagrodami

Opublikowano: 6 marca 2021 08:00
Autor: | Zdjęcie: Organizatorzy

Żeby było bezpieczniej KRUS ogłasza konkurs z wartościowymi nagrodami - Zdjęcie główne

Żeby było bezpieczniej KRUS ogłasza konkurs z wartościowymi nagrodami | foto Organizatorzy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żeby było bezpieczniej Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza ciekawy konkurs. Jak ważne jest bezpieczeństwo w czasie prac w rolnictwie nikogo nie trzeba przekonywać. Żeby zwrócić uwagę na ten problem KRUS ogłasza ciekawy konkurs.

Reklama

Żeby było bezpieczniej KRUS ogłasza ciekawy konkurs - można zaprezentować literackie talenty


Jego celem jest promowanie prawidłowych nawyków i zachowań dzieci na terenie gospodarstwa rolnego oraz wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat.W czasie konkursu uczestnicy mogą zaprezentować swoje talenty literackie, ponieważ ich zadaniem jest ułożenie rymowanki na temat bezpieczeństwa w czasie pracy i zabawy w gospodarstwie.

 

Mostek zawalił się pod rozrzutnikiem z obornikiemTo druga edycja zmagań konkursowych. W ubiegłym roku nadesłano 212 prac. Powołana przez prezesa KRUS-u komisja konkursowa oceniła rymowanki pod względem zgodności z ideą i tematyką konkursu, oryginalności i pomysłowości przekazania treści oraz walorów językowych.Żeby było bezpieczniej KRUS ogłasza ciekawy konkurs z ważnym przekazem


Zdaniem jury, treść zgłoszonych w 2020 roku rymowanek dowodziła dużej świadomości najmłodszych mieszkańców wsi na temat zagrożeń, jakie mogą występować w gospodarstwie rolnym, które jest nie tylko miejscem pracy rolników, ale i życia ich rodzin.


„W pracach konkursowych zawarty był najistotniejszy dla działalności prewencyjnej KRUS przekaz o tym, że dzieci muszą znajdować się pod opieką osób dorosłych z dala od maszyn rolniczych, zwierząt gospodarskich, szkodliwych substancji chemicznych. A także, że ze względu na swoje możliwości psychofizyczne nie mogą pracować, a jedynie pomagać w gospodarstwie domowy” - można było przeczytać w komunikacie organizatorów konkursu.

 

"Strategia WPR może stać się programem socjalnym". Apel organizacji rolniczychŻeby było bezpieczniej KRUS ogłasza ciekawy konkurs - dla kogo?


W tym roku odbywa się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci Rolników na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Jest on skierowany do dzieci w wieku od 11 do 14 lat. Warunkiem jest jednak, aby przynajmniej jeden z rodziców lub opiekunów prawnych podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.Rymowankę do udziału w konkursie zgłasza rodzic lub opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w KRUS-ie.

 

Palił się budynek gospodarczy. Zagrożony był dom mieszkalnyŻeby było bezpieczniej KRUS ogłasza ciekawy konkurs - nagrody rzeczowe o wartości około 600 zł każda


Pracę konkursową wraz z niezbędnymi dokumentami stanowiącymi załączniki do regulaminu konkursu, między innymi wypełniony formularz zgłoszeniowy, należy przesłać do piątku - 9 kwietnia na e-mail: rymowanka(at)krus.gov.pl (w temacie należy wpisać: Konkurs na rymowankę - imię i nazwisko dziecka) lub pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa (z dopiskiem Konkurs na rymowankę).Na 20 laureatów z największą liczbą punktów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości około 600 zł każda.

 

Paweł Stefan Doerffer człowiek niezwykły. Rolnik, wynalazca i fotograf sławny na całą PolskęWięcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.krus.gov.pl lub w Placówce Terenowej KRUS w Jarocinie pod numerem telefonu (62) 747-28-31.Organizatorzy zachęcają uczestników do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi związanymi z tematyką rymowanki, które znajdują się na stronie:

https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/juz-drugi-raz-dobrze-sie-czuje-gdy-o-bezpieczenstwie-rymuje/

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.