Reklama

Zebrali 390 kg aluminium. Dostali nagrody

Opublikowano:
Autor:

Zebrali 390 kg aluminium. Dostali nagrody  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rozstrzygnięto XII edycję konkursu "Zbieram puszki - chronię środowisko". W rywalizacji uczestniczyło 104 uczniów z 4 placówek oświatowych. W tegorocznej akcji zebrano ponad 390 kg aluminium. - W uroczystości wziął udział Romuald Gruchalski, przewodniczący komisji spraw społecznych Rady Miejskiej w Jarocinie. W imieniu burmistrza Jarocina radny po-dziękował uczniom za udział w konkursie, który wymagał od nich całorocznego zaangażowania w zbieranie aluminiowych puszek – informuje Kancelaria Burmistrza Jarocina.

Pierwsze miejsce w kategorii najlepsza szkoła zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Potarzycy, której uczniowie zebrali ponad 120 kilogramów puszek. Drugie miejsce w rywalizacji placówek zajął Zespół Szkół w Wilkowyi z rezultatem blisko 147 kg puszek, a trzecie - Przedszkole w Wilkowyi z wynikiem 63 kg zebranych puszek. W klasyfikacji generalnej nie liczył się jednak wynik łączny dla szkoły, ale średnia wyliczona na jednego ucznia. Szkoła w Potarzycy osiągnęła średnią 2,6 kg.

Najlepsze szkoły otrzymały od gminy Jarocin nagrody finansowe, za które zakupione zostanie, wskazane przez placówki, wyposażenie oraz pomoce naukowe. Dodatkowe nagrody w kategorii najlepsza szkoła ufundowała Fundacja „Recal” – dla szkół po tablecie, a dla przedszkola wieżę audio. Nagrody wręczył Artur Łabocki, członek zarządu fundacji. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Grygiel (NSP w Potarzycy) z wynikiem 56,1 kg zebranych puszek. Drugie miejsce zajął Marcin Rożek (NSP w Potarzycy) z wynikiem 50,85 kg. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Zdunek ze Szkoły Podstawowej w Wilkowyi, który zebrał 38 kg puszek.

- Podczas oficjalnego rozstrzygnięcia nagrody otrzymało 20 uczniów, którzy mogli pochwalić się masą 3,5 kg zebranych puszek i więcej. Dla nich nagrody ufundowała gmina, jak i Zakład Gospodarki Odpadami. Poza tym wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki - informuje Kancelaria. - Organizatorami konkursu był Urząd Miejski w Jarocinie, Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie przy dofi-nansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Przedsięwzięcie wspiera Fundacja na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po napojach "Recal".


 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE