Na miejsce przyjechały służby - straż pożarna i policja. W akcję zaangażowane były trzy zastępy - dwa z JRG Jarocin i jeden z OSP Łuczanów. Motocyklistą zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego. Ostatecznie podjęto decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala w Jarocinie.
- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem mężczyzna, będąc w Tarcach, na drodze prowadzącej do Kadziaka, na wysokości stawu podjął manerw skrętu w lewo, w kierunku znajdującej się tam posesji. Nie upewnił się jednak, czy może wykonać go bezpiecznie. Nie zauważył więc, że jest wyprzedzany przez samochód osobowy. Pojazdy się zderzyły - opisuje wstępne ustalenia asp. sztab. Agnieszka Zaworska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. - Młody mężczyzna trafił do szpitala. Czekamy na informację o tym, czy obrażenia będą wymagały leczenia powyżej 7 dni - dopowiada.
W zależności od tego, jakie będzie wynik badań na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja lub wypadek.
Na miejscu policjanci prowadzili czynności w celu ustalenia dokładnych okoliczności. Ruch odbywał się wahadłowo.
Informacja będzie aktualizowana.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.