Zdemolował przystanek. Straty są poważne. Wandalowi grozi do 5 lat więzienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zdemolował przystanek. Straty są poważne. Wandalowi grozi do 5 lat więzienia - Zdjęcie główne
Autor: KPP w Środzie Wielkopolskiej | Opis: 12 tysięcy złotych – tyle wynoszą straty po zniszczeniu przystanku autobusowego w jednej z miejscowości gminy Nowe Miasto nad Wartą. Policja szybko wpadła na trop wandala. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości12 tysięcy złotych – tyle wynoszą straty po zniszczeniu przystanku autobusowego w jednej z miejscowości gminy Nowe Miasto nad Wartą. Policja szybko wpadła na trop wandala. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
reklama

Do zdarzenia  doszło w lipcu na terenie gminy Nowe Miasto nad Wartą.  Według ustaleń policji  mężczyzna z premedytacją uderzał rękoma i kopał w konstrukcję przystanku autobusowego. Konstrukcja została poważnie uszkodzona. Straty oszacowano na 12 000 złotych.

Przystanek zniszczony - sprawca ustalony

Sprawa trafił do organów ścigania. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Wartą ustalili sprawcę aktu wandalizmu. Okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego.


- Dzięki sprawnie przeprowadzonemu dochodzeniu, funkcjonariusze zidentyfikowali i zatrzymali podejrzanego - przekazuje mł. asp. Karolina Pielucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.   

reklama

19-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

SONDA

Czy Ty albo ktoś z Twojego otoczenia padł ofiarą oszustwa?

Zagłosowało 93 osób
Zagłosuj
Głosy można oddawać od 08.09.2025 od godz 12:03
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo