Reklama

Zbudował replikę mercedesa dla dziecięcej drużyny pożarniczej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 11 wrz 2021 12:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Jarecki z OSP Cielcza skonstruował dla dziecięcej drużyny pożarniczej miniaturowego mercedesa. Wóz bojowy jest wyposażony w mini węże, pachołki, a nawet linię szybkiego natarcia. W kabinie są dwie maskotki. Jeden jest kierowcą wozu bojowego, a drugi dowódcą zastępu.

Reklama


Składanie miniaturowych modeli samolotów, statków czy samochodów wymaga od każdego entuzjasty poświęcenia mnóstwo czasu, zaangażowania oraz skrupulatności przy ich montażu. Taką samą cierpliwością musiał się wykazać jeden z druhów z Cielczy, który zbudował replikę mercedesa.

- Kolega pomógł mi zaprojektować samochód. Napisał program, a specjalna maszyna wykonała ogólną konstrukcję pojazdu. Resztę już sam przygotowałem, konsultując  z kolegami z jednostki - mówi Marcin Jarecki, wiceprezes, naczelnik OSP Cielcza.

Zbudował replikę mercedesa dla dziecięcej drużyny pożarniczej


Jesienią ubiegłego roku zaczął montaż drewnianego wozu, a potem poszukiwania odpowiedniego wyposażenia. Zdobył mini węże, pachołki, a nawet linię szybkiego natarcia (składające się ze zwijadła oraz nawiniętego węża hydraulicznego).


 - Planujemy jeszcze mini torbę R1, deskę ratowniczą dla dzieci, pompę spalinową. Samochód ma jak najbardziej odzwierciedlać mercedesa, którego mamy na stanie jednostki - mówi Marcin Jarecki.

- Ten sprzęt jest w mniejszych rozmiarach, tak aby dzieci sobie poradziły z jego obsługą. Wszystko to trzeba było właściwie zamontować w samochodzie i odpowiednio zabudować - opowiada druh. Kiedy wiosną stopniowo zaczęto znosić obostrzenia, to w budowę samochodu ochotnik zaczął angażować dzieci, bo chciał, aby miały swój udział w konstrukcji auta.

- Szlifowały poszczególne elementy, wybierały maskotki, które znajdują w kabinie. Jeden jest  dowódcą zastępu, a drugi kierowcą - śmieje się naczelnik. - Już mi się rodzi pomysł lepszego, nowszego auta, ale najpierw niech się nacieszą tym, które mają - wyznaje wiceprezes.      

Zbudował replikę mercedesa dla dziecięcej drużyny pożarniczej. Wóz zaprezentowano na zlocie    

                                                 
Miniaturowa replika mercedesa zrobiła ogromne wrażenie na Ogólnopolskim Zlocie Czerwonych Samochodów w Poznaniu.

- Jesteśmy w stanie przez niego podawać wodę. Chcemy także, aby miał swoją pompę. Pojazd dopiero wyjechał z warsztatu naszego druha - mówi Jakub Górecki, zastępca naczelnika OSP Cielcza.


- Nie mieliśmy go okazji przywitać w naszej jednostce. 18 września będzie ślubowanie Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i wtedy nastąpi oficjalne wprowadzenie wozu - dodaje Jakub Górecki.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy