Reklama

Zamrozili diety w powiecie. Liczą na oszczędności

Opublikowano:
Autor:

Zamrozili diety w powiecie. Liczą na oszczędności  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nieco ponad 80 tys. zł oszczędności przewiduje powiat na zamrożeniu diet radnych. O tym, żeby pozostały one na stałym poziomie przez całą czteroletnią kadencję, zdecydowali sami rajcy na ostatniej sesji. W głosowaniu byli jednomyślni.

Uposażenia powiatowych samorządowców były przez ostatnie lata na maksymalnym poziomie. Obliczano je według wskaźników odnoszących się do płacy minimalnej, która rosła każdego roku, co w konsekwencji powodowało wzrost diet. - Nic się przy dietach nie robiło, a one rosły. Zatrzymaliśmy to. Tego tematu wszyscy się boją, wszyscy od niego odchodzą. W tamtej kadencji nikt się nad tym nawet na chwileczkę nie pochylił - stwierdził przewodniczący rady powiatu Karol Matuszak.

- Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że obniżamy diety. Nie przypominam sobie, aby któryś z samorządów jarocińskich to zrobił. Może to nie są jakieś duże kwoty, ale jest to pozytywny kierunek - podkreślił przewodniczący. - Mam nadzieję, że w tej kadencji nic już z tą uchwałą robić nie będziemy - dodał.

Ile diety pobiera co miesiąc twój radny - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE