Reklama

Zamiast drogi – "wąwóz". Kierowcy skarżą się od miesięcy. Tymczasem urzędnicy

Opublikowano: wt, 24 paź 2017 13:03
Autor:

Zamiast drogi – "wąwóz". Kierowcy skarżą się od miesięcy. Tymczasem urzędnicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od miesięcy kierowcy skarżą się na niewykoszone pobocza na drodze należącej do powiatu jarocińskiego. W sierpniu mieszkanka Chwalęcina tak opisywała sytuację:

„Pracuję w Jarocinie. Odcinek drogi powiatowej od granicy powiatu do Panienki, którym dojeżdżam, jest tak zarośnięty krzakami, że aby minęły się tam dwa samochody, jeden musi zniszczyć sobie lakier o krzaki wystające na drogę” - opisywała kobieta. „Dodatkowo sytuację pogarsza bardzo duży ruch samochodów ciężarowych z pobliskiej kopalni piasku. Pojazdy te nie dość, że zniszczyły już odcinek wyremontowanej drogi, to dodatkowo są tak szerokie, że mijanie się z nimi w tym „wąwozie” graniczy z cudem. W ostatnim okresie doszło na tym odcinku drogi do dwóch stłuczek. Dlatego bardzo proszę o interwencję w powiecie jarocińskim w tej sprawie” - apeluje mieszkanka gminy Nowe Miasto.

 

O wyjaśnienie zwróciliśmy wówczas się do referatu dróg powiatowych w jarocińskim starostwie. - Droga powiatowa od Chwalęcina do Panienki na całym odcinku należącym do powiatu jarocińskiego została przebudowana w roku 2015 i obecnie nie występują tam żadne zakrzaczenia - zapewnia Jacek Szczepaniak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

- Z tego, co wiem - zakrzaczenia występują natomiast na sąsiedniej drodze z Panienki w kierunku Chwałkowa. Ich wycięcie zaplanowano na jesień bieżącego roku. Takie prace nie mogły zostać wcześniej wykonane przy tej drodze, ze względu na okres lęgowy ptaków tam żyjących - dodaje rzecznik.

 

Od tego czasu minęły ponad 2 miesiące. Znów napisała do nas ta sama mieszkanka.

– Z nieukrywaną radością przeczytałam na łamach Gazety Jarocińskiej o fakcie iż zostaną przez powiat jarociński wycięte krzewy na trasie Skoraczew - Panienka. Ja dojeżdżam tą drogą codziennie do pracy do Jarocina i przyznam, że ciężko jest się wyminąć z samochodem ciężarowym w tym wąwozie utworzonym z krzaków. Bardzo proszę o interwencję Gazety w powiecie, aby swoje obietnice zaczęli wprowadzać w życie, bo na razie żadna wycinka tam się nie odbywa, a może powiat będzie wycinał, ale zapomniał powiedzieć w którym roku – zauważa czytelniczka.

 

Byliśmy na wspomnianym odcinku drogi. Rzeczywiście widać, że od miesięcy nie było tam żadnej interwencji ze strony właściciela. Liście opadły z krzaków, na których dokładnie można zobaczyć otarcia od poruszających się tamtędy pojazdów.

 

Oczywiście znów interweniowaliśmy w referacie dróg powiatowych. Czekamy na odpowiedź. O efektach już w najbliższej Gazecie Jarocińskiej.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (13)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  sergiusz

  Tak naprawdę to stan dróg powiatowych pogarsza się z roku na rok- zaniedbane rowy, zniszczone znaki albo ich brak, dziury. Winę za to ponosi obecna władza, ale głównie jest to konsekwencja decyzji Walczaka który likwidując Powiatowy Zarząd Dróg pozostawił drogi bez profesjonalnej opieki.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  Marek

  To jet wynik nierzetelności i lekceważenia przez jednego z pracowników powiatu, który za ten odcinek odpowiada. Pierwsze potknięcie- upomnienie a za drugim trzeba wymienić tę osobę.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -3

  Nie pamietam

  Gdzie jest Zbigniew ??

 • 4 lata temu | ocena +7 / -3

  Kto za to odpowiada?? Nasze podatki !!

  Gazeta powinna zapytać o to Zbigniewa Kuzdżała - etatowego (płatnego) członka zarządu powiatu , który za inwestycje i nadzór nad drogami powiatowymi bierze ciężkie pieniądze. co z tą sprawą zrobił, ze jest tak jak jest?

 • 4 lata temu | ocena +13 / -18

  Parafia

  No to mamy efekt zdrady Jasia i dorwania się do władzy starych dziadków. Bartek Walczak na zebraniu w Panience obiecał wyremontować odcinek Panienka Skoraczew w kilku etapach pierwszy z nich zdążył nawet wykonać tj położenie warstwy wzmacniajacej i dokonano wycinki kilku drzew i krzaków. Miały być następne kroki podjęte niestety Pan Szczerban dopro... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +8 / -13

  taka prawda

  "ciężko jest się wyminąć z samochodem ciężarowym" pytanie co tam robią ciężarówki, takie pojazdy nie powinny tam jeździć... A co do zdjęć tych krzaczorów to nie przesadzajmy. Wchodzą tylko delikatnie w drogę pojedynczymi gałązkami. Dla jednej krzykaczki ze wsi nie będą przecież od razu wycinki robić, bez przesady...

 • 4 lata temu | ocena +16 / -0

  Michu

  Teodór trzyma rękę na pulsie

 • 4 lata temu | ocena +16 / -4

  Taka Prawda

  Na szczęście jeszcze tylko rok i dziadki z etatowymi Bye Bye

 • 4 lata temu | ocena +18 / -2

  dfff

  Członek Zarządu Zbigniew K. - weterynarz, ekspert od dróg za ponad 9.000zł miesięcznie nie interweniował?

 • 4 lata temu | ocena +16 / -5

  żal....

  Tak jest na większości dróg powiatowych Jarocina. Wystające krzaczory. Kasa powiatowa pusta ponieważ siano poszło na wypłaty etatowych...