Reklama

Zakończył się remont Gminnego Ośrodka Kultury

Opublikowano:
Autor:

Zakończył się remont Gminnego Ośrodka Kultury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście zmienił swoje oblicze. Przeszedł gruntowny remont elewacji zewnetrznej.

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście choć mieści się w samym centrum, to do tej pory nie należał do budynków przykuwających wzrok. Wszystko za sprawą zniszczonej elewacji, która od dawna nie była odnawiana.

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, w gminie zostały odwołane dwa największe wydarzenia, które są wizytówką miejscowości: Wianki oraz Gardłoryki. Oba wydarzenia są współfinansowane przez nowomiejski urząd.

 

- Dzięki odwołanym imprezom, fundusze, które mieliśmy zaplanowane na ich organizację przeznaczyliśmy na odnowienie elewacji zewnętrznej całego budynku - tłumaczy Maciej Kuderczak, dyrektor GOK-u.

 

Remont elewacji zewnętrznej GOK-u polegał na naprawie ubytków i położeniu nowego tynku. Ze względu na grubość murów zrezygnowano z docieplenia budynku. Wójt Aleksander Podemski wyraził zgodę, aby zaoszczędzone środki zostały przeznaczone na odnowienie elewacji zewnętrznej domu kultury.

 

 

Dyrektor GOK-u wystosował więc zapytanie ofertowe. W wymaganym czasie wpłynęły dwie oferty i tylko jedna z nich spełniła oczekiwania, zwłaszcza te finansowe. Remont przeprowadziło miejscowe Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk. Wartość brutto oferty wynosiła 107.010 zł.

 

 

Prace remontowe rozpoczęły się na początku września i zakończyły się w przewidywanym terminie. Dodatkowo usunięty został zewnętrzny komin, który używany był w czasach, kiedy budynek ogrzewany był węglem. Od kilku lat GOK korzysta z kotła gazowego.

 

 Odbiór wyremontowanego GOK-u odbył się w ubiegłym tygodniu. Trzeba było wykonać niewielkie poprawki. Na dniach wszystko zostanie ukończone - zapewnił Maciej Kuderczak.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE