Reklama

Zajmą wynagrodzenia i rachunki bankowe dłużników

Opublikowano:
Autor:

 Zajmą wynagrodzenia i rachunki bankowe dłużników    - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Blisko 33 tys. zł wynoszą zaległości mieszkańców gminy Kotlin w opłatach za śmieci. Wójt Kotlina zapowiada, że wystąpi o zajmowanie wynagrodzeń lub rachunków bankowych dłużników.

Samorząd Kotlina wypowiada wojnę tym, którzy zalegają z płatnościami za śmieci. Zaległości ma blisko 1.700 mieszkańców. Samorząd wysyła upomnienia, wystawia tytuły egzekucyjne. Wójt Kotlina mówi, że są tacy mieszkańcy, którzy po otrzymaniu upomnienia regulują swoje należności. Zdarza się tak, że niektórzy spłacają od razu całą sumę. - Pozwoliłem sobie zweryfikować sytuację materialną dłużników, bo mam taką możliwość. Zwróciłem się z prośbą o udzielenie informacji do ZUS-u, urzędu skarbowego, banku, aby sprawdzić, jakie źródła dochodu mają nasi mieszkańcy, czy to jest renta, czy pensja, abym wiedział gdzie wyegzekwować te środki. Takie dane spłynęły do mnie z wymienionych instytucji i jest rozpoczęta procedura - wyjaśnia Mirosław Paterczyk.

Wójt zapowiada zajęcia wynagrodzeń oraz rachunków bankowych, aby ściągnąć długi. Przyznaje, że za długo czekał z podjęciem takich kroków. - Z energetyką nikt nie żartuje i nie pozwala sobie na niezapłacenie rachunku. W przypadku samorządu część mieszkańców lekceważy sobie zobowiązania. Nie możemy tak podchodzić do sprawy - uważa włodarz. Zaznacza, że nie zawsze zła sytuacja materialna jest przyczyną zaległości wobec gminy. Część ludzi nie płaci, bo liczy, że samorząd nie wyegzekwuje zaległości. - Różne są przyczyny niepłacenia za śmieci, a ja muszę dbać o budżet gminy - ocenia Paterczyk.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE