Reklama

Zabił ze szczególnym okrucieństwem. 25 lat spędzi w więzieniu

Opublikowano: sob, 19 gru 2020 08:56
Autor:

Zabił ze szczególnym okrucieństwem. 25 lat spędzi w więzieniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zabił ze szczególnym okrucieństwem. 25 lat spędzi w więzieniu.Na 25 lat pozbawienia wolności skazano Damiana S. z Jarocina. Mężczyznę oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Wyrok to sądowy finał jednego z bardziej bestialskich morderstw w Jarocinie. Tragedia rozegrała się na osiedlu Ługi na terenie jednej z niezamieszkałych posesji.

 

W opuszczonym domu gromadzili się znajomi, którzy spożywali alkohol. Jednym z biesiadników był 67-letni niepełnosprawny mężczyzna, który stał się ofiarą mordu, do którego doszło jesienią 2018 roku. Na ławie sądowej zasiadło czworo mieszkańców Jarocina. Damiana S. oskarżono o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem, a pozostałe osoby o nieudzielenie pomocy. Kaliski sąd wydał wyrok w ubiegłym tygodniu. Sąd uznał, że pijany 36-latek katował swoją ofiarę przez kilkanaście godzin (w okresie od 24 września 2018 roku od godziny 7.00 rano do 25 września - 30 minut po północy).

 

Zabił ze szczególnym okrucieństwem. 25 lat spędzi w więzieniu.

 

 

- Skazany zadawał pokrzywdzonemu wielokrotnie ciosy rękoma oraz kopał 67-latka w okolice głowy, tułowia, uderzył go również kolanem. Jak ustalono siedząc na nim dusił go oraz uderzał drewnianym taboretem w głowę. Dwukrotnie oblał żyjącego jeszcze mężczyznę denaturatem, a następnie podłożył ogień i go podpalił - relacjonuje prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

W pierwszym przypadku bitemu mężczyźnie udało się skutecznie ugasić płomień. Następnie skazany wrzucił pokrzywdzonego do otworu wykonanego w podłodze kuchni i ponownie oblał ofiarę łatwopalną substancją, po czym podpalił. Niepełnosprawny 67-latek doznał rozległych obrażeń ciała, w tym oparzeń. Jak ustalili biegli zmarł w męczarniach.

 

36-letni oprawca został skazany na 25 lat pozbawiania wolności. O przedterminowe zwolnienie będzie się mógł ubiegać po upływie 20 lat. 34-letnia kobieta oraz 60-letni mężczyzna spędzą w więzieniu 6 miesięcy za nieudzielenie pomocy. Jeden z mężczyzn, który został objęty treścią oskarżenia został uniewinniony.

 

Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem prokurator rozważy wniesienie odwołania od wyroku dla 36-latka.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE