Reklama

Za tydzień ruszy Spichlerz Polskiego Rocka [WIDEO]

Opublikowano: pt, 11 lip 2014 16:34
Autor:

Za tydzień ruszy Spichlerz Polskiego Rocka [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jak przebiegają prace w budynku i jakie wydarzenia będą towarzyszyły otwarciu Spichlerza?

 

Otwarcie SPR-u nastąpi w czwartek 17 lipca o godz. 20.00. Jarociński zespół „Dzieci Jarocina” zagra z tej okazji specjalny koncert. Wystąpią z nimi artyści, którzy sami siebie nazywają także „Dziećmi Jarocina”: Piotr Banach (Dum Dum, Kolaboranci, Hey, Indios Bravos), Muniek Staszczyk (Opozycja, T. Love Alternative, T.Love), Tomasz Budzyński (Siekiera, Armia, 2 Tm2,3) oraz Sebastian Riedel - syn debiutującego w 1980 r. w Jarocinie Ryszarda Riedla.

Tomasz Budzyński zaprezentuje także projekt specjalny „Stacja Jarocin”, na który złożą się piosenki jego zespołów, jak i artystów, których spotkał w Jarocinie dokładnie 30 lat temu, kiedy debiutował z Siekierą.

Na dziedzińcu za budynkiem spichlerza wystąpi też „Thataz”, czyli tatusiowie dzieci z tego samego przedszkola w Poznaniu grający m. in. utwory, które były wykonywane podczas festiwalu w Jarocinie.

Całość poprowadzi Walter Chełstowski, współorganizator „Jarocina” w latach 1980-1986. Projekt jest wspólnym prezentem dla Spichlerza od stowarzyszeń: Towarzystwa Muzycznego w Jarocinie im. Alfonsa Kowalskiego i Jarocina XXI.

Miejsce otwarcia: Plac za Spichlerzem Polskiego Rocka (al. Niepodległości 5),
Bilety: 10 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie kina „Echo”, czytelni „Pod Ratuszem” i City Cafe


Debata nad festiwalem i spichlerzem

W piątek, 18 lipca, o godz. 12.00 rozpocznie się w Spichlerzu debata na temat przyszłości festiwalu i Spichlerza Polskiego Rocka. Poprowadzi ją Waldemar Kuligowski, profesor z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Do udziału w debacie zostali zaproszeni: burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski, Łukasz Minta z Agencji Artystycznej Go Ahead, Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Robert Jarosz, współautor scenariusza ekspozycji stałej SPR-u, Walter Chełstowski oraz Mirosław Pęczak, socjolog, dziennikarz tygodnika „Polityka”.

 

 

 

 

„Kontener Wolności” na Rynku

W piątek 18 lipca do Jarocina przyjedzie „Kontener Wolności”. Przez trzy dni na terenie miasteczka, które stanie na rynku, można będzie obejrzeć wystawę fotograficzną „Polskie Wolności” autorstwa Piotra Wójcika i Justyny Pobiedzińskiej. W namiocie rozstawione będzie mobilne studio foto-wideo. Piotr Wójcik - fotograf i dokumentalista zapraszać będzie do pozostawienia świadectwa ostatnich 25 lat oraz próby odpowiedzi na pytanie, czym jest dla nas wolność. Za pomocą jednorazowych aparatów fotograficznych każdy będzie mógł sfotografować to, co szczególnie lubi, pokazać, jak zmieniło się nasze miasto albo zwrócić uwagę na to, co należy w nim poprawić. Organizatorzy zapraszają do udziału w projekcie i akcjach animacyjnych zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Po zapadnięciu zmroku odbywać się będą pokazy filmowe. Więcej szczegółów na stronie: www.polskiewolnosci.pl.

 

 

 

 

Spotkanie z fotografikiem Tomaszem Tomaszewskim

Jako wybitny fotografik dokumentował historyczne wydarzenia m.in. obchody 3 maja w Bydgoszczy w latach 80., Wałęsę podczas strajku w Żyrardowie, powstanie rządu Tadeusza Mazowieckiego i marsze głodowe. Wybitny fotografik poprowadzi warsztaty w ramach Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii, a przy okazji w sobotę 19 lipca spotka się z gośćmi festiwalowymi. Rozmowę z Tomaszem Tomaszewskim poprzedzi pokaz 80-minutowego filmu dokumentalnego „Czarna Skrzynka”, której bohaterem jest artysta.

Gdzie i kiedy? Spichlerz Polskiego Rocka, sobota, godz. 12.00 (wstęp wolny)

Podróż w czasie - Jarocin ‘87

Andrzej Wolf był jednym z operatorów dokumentalnego portretu Festiwalu Muzyków Rockowych z 1985 roku, jakim jest film „Fala” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza. Dwa lata później operator powrócił na festiwal. Powstało siedem godzin materiału. Wiele lat później Wolf nie tylko sięgnął po swoje archiwalne nagrania, ale spotkał się również z muzykami, uczestnikami festiwalu oraz mieszkańcami miasta rozpoznanymi na materiałach z 1987 roku i skonfrontował ich ówczesne opinie ze współczesnością. Dokument „Podróż w czasie” powstał dzięki współfinansowaniu i przy współpracy Wielkopolskiego Funduszu Filmowego, Miasta Jarocin, Spichlerza Polskiego Rocka oraz PWiK-u w Jarocinie.

Gdzie i kiedy? Kino „Echo” w Jarocinie, niedziela 20 lipca, godz. 15.00, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina i czytelni „Pod Ratuszem”

Oprac. (ls, kg)

Fot. Stanisław Dziekański

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (34)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 lat temu | ocena +2 / -1

  Wiem

  [quote name="Grerede"]Czekam na wybory i pozbycie się naszej elity rządacej. 5.5 miliona wyrzucone w błoto. Warszawa miała koncert Madonny za 2 miliony, Jarocin ma spichlerz za 3 razy więcej. A co. Jak szaleć to szaleć. Tylko, że pracy w Jarocinie mniej niż w okolicznych miejscowościach, a w niektórych miejscowościach naszej gminy brak kanalizacji, ale przecież Jarocin to miasto brzmi.[/quote]<br /><br />A wiesz z jakich środków skorzystano w tym projekcie i ile gmina partycypowała w kosztach? Jak się dowiesz, to popraw swą wypowiedź, bo błądzisz.

 • 7 lat temu | ocena +0 / -3

  Grerede

  Czekam na wybory i pozbycie się naszej elity rządacej. 5.5 miliona wyrzucone w błoto. Warszawa miała koncert Madonny za 2 miliony, Jarocin ma spichlerz za 3 razy więcej. A co. Jak szaleć to szaleć. Tylko, że pracy w Jarocinie mniej niż w okolicznych miejscowościach, a w niektórych miejscowościach naszej gminy brak kanalizacji, ale przecież Jarocin to miasto brzmi.

 • 7 lat temu | ocena +1 / -2

  Aldebaran

  [quote name="endi262"]Do Grzegorz<br />Podaje skąd te koszty<br />Dyrektor - 5 tys plus ZUS<br />4 kustoszy co najmniej - 3 tys plus ZUS<br />Koszty stałe prąd itp reszta plus ewentualne bieżące naprawy.<br />Tak więc te 30 tys to minimum[/quote]<br />5 osób zatrudnionych na stałe tylko przy spichlerzu? Skąd te informacje?

 • 7 lat temu | ocena +1 / -3

  iras

  [quote name="seneka"]Mlowicie o jakimś Robercie któremu chcecie dać worki po maslance. Ten niejaki Robert co zbiera worki po maślance nigdy nie był pomysłodawca spichlerza polskiego rocka. Z szacunku dla tych którzy to wymyslili i dla samej prawdy, nie wprowadzajcie ludzi w bład i nie przypisujcie spraw jakiemuś robertowi od maślanki, bo obawiam się ze ten gość nawet nie wiedziałby co ma z takim pomysłem zrobić.[/quote]<br />Podobnie z PRL Festiwal...

 • 7 lat temu | ocena +2 / -1

  zzz

  [quote name="seneka"]Mlowicie o jakimś Robercie któremu chcecie dać worki po maslance. Ten niejaki Robert co zbiera worki po maślance nigdy nie był pomysłodawca spichlerza polskiego rocka. Z szacunku dla tych którzy to wymyslili i dla samej prawdy, nie wprowadzajcie ludzi w bład i nie przypisujcie spraw jakiemuś robertowi od maślanki, bo obawiam się ze ten gość nawet nie wiedziałby co ma z takim pomysłem zrobić.[/quote]<br />Jak to nie wiedziałby? Chciałby go sobie "zabrać" , on chyba nie wiem co to sa prawa autorskie, na szczescie Julka JEST koordynatorem, a nie on!

 • 7 lat temu | ocena +3 / -4

  pz

  Dobra sprawa, jeżeli muzeum będzie działało sprawnie to ma szanse również realizować projekty z budżetów ministerialnych, przy okazji pamięć o mieście nie zginie a i młodsi i starsi będą mogli skorzystać. Zamiast narzekać, dajcie projektowi szansę rozwoju. Ten festiwal to toższamość Jarocina.

 • 7 lat temu | ocena +6 / -4

  seneka

  Mlowicie o jakimś Robercie któremu chcecie dać worki po maslance. Ten niejaki Robert co zbiera worki po maślance nigdy nie był pomysłodawca spichlerza polskiego rocka. Z szacunku dla tych którzy to wymyslili i dla samej prawdy, nie wprowadzajcie ludzi w bład i nie przypisujcie spraw jakiemuś robertowi od maślanki, bo obawiam się ze ten gość nawet nie wiedziałby co ma z takim pomysłem zrobić.

 • 7 lat temu | ocena +10 / -2

  do,mops

  Panie Robercie główny pomysłodawco SPR ,Informuję Pana uprzejmie,że jestem w posiadaniu dwóch worków po maślance z pod dużej sceny,przekaże je do SPICHLERZA,ale nie za FREE

 • 7 lat temu | ocena +6 / -3

  do,mops

  Pani RZEPKA zbierałem jagody w Tarcach i widziałem w rowie dwa telewizory jeden tosca rocznik 1968,drugi rubin rocznik 1979 za małe piwo powiem gdzie,Panu Robertowi powiem za free.

 • 7 lat temu | ocena +14 / -5

  el perro

  Moim skromnym zdaniem: pieniądze wyrzucone w błoto, jeszcze będzie trzeba dokładać do utrzymania. Ale nas stać !!! :lol:

 • 7 lat temu | ocena +19 / -4

  seneka

  a kto to wogóle jest ten Kaźmierczak? piszą, że coś ma wspólnego z tym bajzlem w sprawie spichlerza, jakiś dyskutant, może emeryt, nie kojarze gościa. Niedawno ktoś opowiadał że coś robił czy organizował jakieś śpiewy na cześć jakieś nazistki, o co chodzi z tym Kaźmierczakiem? Czy on może śpiewa w dzieciach Jarocina?

 • 7 lat temu | ocena +10 / -4

  Grzegorz

  [quote name="endi262"]Do Grzegorz<br />Podaje skąd te koszty<br />Dyrektor - 5 tys plus ZUS<br />4 kustoszy co najmniej - 3 tys plus ZUS<br />Koszty stałe prąd itp reszta plus ewentualne bieżące naprawy.<br />Tak więc te 30 tys to minimum[/quote]<br />a wynajem budynku (czynsz) ?????? <br />Czy była podawana w mediach "wycena" kosztów funkcjonowania SPR ?

 • 7 lat temu | ocena +10 / -2

  kr

  [quote name="endi262"]Do Grzegorz<br />Podaje skąd te koszty<br />Dyrektor - 5 tys plus ZUS<br />4 kustoszy co najmniej - 3 tys plus ZUS<br />Koszty stałe prąd itp reszta plus ewentualne bieżące naprawy.<br />Tak więc te 30 tys to minimum[/quote]<br /><br />ale jesteś śmieszny! zapytaj ile oni tam dostaja za robienie tego spichlerza, bo slyszalem, ze moc przerobowych nie maja i zapierniczaja za trzech<br />zresztą niech jarocinka to zbada dla ogółu

 • 7 lat temu | ocena +4 / -7

  temida

  [quote name="hej-o-hej"]co wy wiecie o kosztach w kulturze...zawsze kiedy trzeba ciąc koszty w budżecie to idzie z kultury...niestety :sad: a gdzie tu marzenia o nowych pracownikach, hmmm[/quote]<br />Jakich nowych pracownikach ma byc bezrobocie, masz byc bezrobotny, a znajomki, maja mięc po 3 fuchy jednoczesnie, wiesz chciwosc ludzi nie zna granic...Ludzie po emeryturze zabieraja młodym prace, znajomki obecnego burmistrza, pełnia po 3 funkcie jednoczesnie, ale za kase dla 3

 • 7 lat temu | ocena +12 / -10

  ryszy

  [quote name="lipa8"][quote name="wiesław"]szkoda ze podczas otwarcia spichlerza kompletnie zapomniano o jarocińskich zespołach starych i nowych...sprawdziłem z ciekawości na youtube nijaki Thataz - bieda okrutna no i prowadzący Chełstowski Walter.....[/quote]<br />taka sama lipa jak dzieci jarocina, tu i tam nikt nie umie śpiewać[/quote]<br />no lipa ale Robertowi się podoba i tka to gdzie może...taka polityka

 • 7 lat temu | ocena +8 / -4

  lipa8

  [quote name="wiesław"]szkoda ze podczas otwarcia spichlerza kompletnie zapomniano o jarocińskich zespołach starych i nowych...sprawdziłem z ciekawości na youtube nijaki Thataz - bieda okrutna no i prowadzący Chełstowski Walter.....[/quote]<br />taka sama lipa jak dzieci jarocina, tu i tam nikt nie umie śpiewać

 • 7 lat temu | ocena +14 / -4

  hej-o-hej

  co wy wiecie o kosztach w kulturze...zawsze kiedy trzeba ciąc koszty w budżecie to idzie z kultury...niestety :sad: a gdzie tu marzenia o nowych pracownikach, hmmm

 • 7 lat temu | ocena +23 / -4

  zyzio

  - a właścicielem jest kto (co) ?<br />Dojdzie jeszcze czynsz ?

 • 7 lat temu | ocena +10 / -4

  endi262

  Do Grzegorz<br />Podaje skąd te koszty<br />Dyrektor - 5 tys plus ZUS<br />4 kustoszy co najmniej - 3 tys plus ZUS<br />Koszty stałe prąd itp reszta plus ewentualne bieżące naprawy.<br />Tak więc te 30 tys to minimum

 • 7 lat temu | ocena +8 / -6

  Grzegorz

  [quote name="do,mops"]Koszt utrzymania muzeum to minimum 30,000tys.na miesiąc[/quote]skąd suma 30 tys. ?

 • 7 lat temu | ocena +8 / -6

  zyzio

  przesadziłem - 3 - połowę ,,dała''unia.

 • 7 lat temu | ocena +29 / -6

  zyzio

  - a musicie też pamiętać ,ze jest tam<br />,,zainwestowane'' 6 milionów Waszych złotych ( czy aby wszystkie te złotówki<br />są ,,w szpichrzu'')

 • 7 lat temu | ocena +15 / -8

  eda

  Nastepna porażka Jarocina ciekawe kto zapłaci za utrzymanie takiego budynku ????

 • 7 lat temu | ocena +8 / -4

  do,mops

  Błąd pisowni 30.tys

 • 7 lat temu | ocena +6 / -8

  endi262

  Do wpisu nr 8<br />Twoja konkluzja bardzo trafna ale z matmą u ciebie chyba jest na bakier<br />Co to za liczba 30000tys? Masz na myśli miliony, jeżeli tak to wszystko jest OK.

 • 7 lat temu | ocena +10 / -7

  hahahaha

  [quote name="do,mops"]Koszt utrzymania muzeum to minimum 30,000tys.na miesiąc,średnia cena biletu to 6 zł,dzienny koszt to 1000,zł.codziennie muzeum musi odwiedzić minimum 166 osób,tj.trzy autokary aby bilans wyszedł na zero,wszystko poniżej to dokładka z kasy,można mieć fantazje ale trzeba mieć pieniądze,Panie Kazimierczak[/quote]<br />30 tys min za co?

 • 7 lat temu | ocena +17 / -8

  do,mops

  Koszt utrzymania muzeum to minimum 30,000tys.na miesiąc,średnia cena biletu to 6 zł,dzienny koszt to 1000,zł.codziennie muzeum musi odwiedzić minimum 166 osób,tj.trzy autokary aby bilans wyszedł na zero,wszystko poniżej to dokładka z kasy,można mieć fantazje ale trzeba mieć pieniądze,Panie Kazimierczak

 • 7 lat temu | ocena +4 / -8

  kalarepa

  [quote name="hahahaha"]20 zł wstęp chyba już PO kpi całkiem z nas[/quote]<br />Jak se pozyskasz dotacje na bilet w ramach "programu PROW w ramach PO KL" to będziesz miał taniej :lol:

 • 7 lat temu | ocena +4 / -9

  hahahaha

  [quote name="hahahaha"]20 zł wstęp chyba już PO kpi całkiem z nas[/quote]<br />10zł

 • 7 lat temu | ocena +4 / -14

  hahahaha

  20 zł wstęp chyba już PO kpi całkiem z nas

 • 7 lat temu | ocena +17 / -8

  seneka

  [quote name="endi262"]Budowla, która będzie stalą i moim zdaniem rdzewiała i niszczała.<br />Ciekawe czy budżet samorządu dźwignie ciężar utrzymania tego "rarytasu"[/quote]<br />Nie dźwignie!!! Kolejne budżety kolejnych burmisrzów beda łożyć ogromne pieniądze w ta kosztowna zabawkę różnych jarocińskich fantastów. Gdyby mieli wydać chociaż 50 zł ze swojej kieszeni co miesiącna ten cel nigdy y nie ięgnęli po portfel ale wydawać społeczne pieniądze, pozornie nie swoje to jest łatwo

 • 7 lat temu | ocena +12 / -14

  bzzzz

  Fajny pomysł. Ciekawe jakie rekwizyty będą w gablotach?

 • 7 lat temu | ocena +9 / -16

  wiesław

  szkoda ze podczas otwarcia spichlerza kompletnie zapomniano o jarocińskich zespołach starych i nowych...sprawdziłem z ciekawości na youtube nijaki Thataz - bieda okrutna no i prowadzący Chełstowski Walter.....

 • 7 lat temu | ocena +26 / -13

  endi262

  Budowla, która będzie stalą i moim zdaniem rdzewiała i niszczała.<br />Ciekawe czy budżet samorządu dźwignie ciężar utrzymania tego "rarytasu"