Reklama

Za kościołem będzie miejsce do dyskusji. Tratwa i 7 Aniołów na Jarocin Festiwalu

Opublikowano:
Autor:

Za kościołem będzie miejsce do dyskusji. Tratwa i 7 Aniołów na Jarocin Festiwalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wzorem lat poprzednich przestrzeń Jarocin Festiwalu stanie się miejscem ewangelizacji. Tym razem będzie ona miała nieco szerszą formę, którą przygotowują wspólnie Stowarzyszenie „Tratwa” oraz „7 Aniołów” przy współpracy z dziekanem dekanatu jarocińskiego - księdzem prałatem Dariuszem Matusiakiem.

 

Tratwa i 7 Aniołów chcą także stworzyć przestrzeń do dyskusji, dlatego na tyłach kościoła św. Marcina (od strony ulicy Kościelnej) stworzą takie miejsce, gdzie w trakcie Jarocin Festiwalu będzie można porozmawiać i napić się kawy. - Chcielibyśmy, aby właśnie poznanie Ewangelii przez innych odbywało się przez współczesną kulturę - stąd pomysł na animacje kulturalne z zakresu tańca, muzyki, plastyki, teatru oraz dyskusja nad tymi tematami i Ewangelią - podkreśla pochodzący z Jarocina ksiądz Marek Muzyka, prezes Stowarzyszenia „Tratwa” na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży.

W piątek 13 lipca Uliczny Teatr Ognia „Anthony Street”, działający przy parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie, przedstawi na rynku fireshow „Misterium Pokoju” (godz. 22.30) oraz w kilku miejscach, szczególnie w okolicy ruin kościoła Św. Ducha, kilkuminutowe spektakle: „Wołanie”, „Zło dobrem zwyciężaj”, „Pokój” i „Wolność”.

W czasie festiwalu na Rynku powstanie strefa pianina, w której młodzi ze Społecznego Ogniska Muzycznego wraz z Leszkiem Świderskim będą wykonywać muzykę „na żywo”. Będzie również możliwość przyłączenia się do nich. Ponadto przez trzy dni będzie powstawał mural przedstawiający Trzech Archaniołów na rozdzielni naprzeciwko ruin kościoła, a także rzeźba w drewnie.

Zespół „Tratwa Music Project” zadba o oprawę muzycznej mszy św. za zmarłych muzyków rockowych, która odbędzie się w niedzielę 15 lipca o godz. 12.00 w ruinach kościoła Świętego Ducha. Grupa „Mikael” będzie uczyć i pokazywać współczesne tańce ulicy. Organizatorzy zaprosil też jednego z najbardziej znanych twórców chrześcijańskiego hip hopu - „TAU”. Jego koncert odbędzie się w niedzielę na rynku. Początek o godz. 13.30.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE