Reklama

Z krzyżem ulicami miasta. Droga Krzyżowa w Jarocinie [DUŻO ZDJĘĆ]

Opublikowano:
Autor:

Z krzyżem ulicami miasta. Droga Krzyżowa w Jarocinie [DUŻO ZDJĘĆ] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pierwsza stacja Drogi Krzyżowej była na jarocińskim rynku. Ostatnia w kościele św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie.

 

 

 

Miejska Droga Krzyżowa w naszym mieście odbywa się już od wielu lat w Niedzielę Palmową.Krzyż pomiędzy stacjami nieśli wierni z czterech jarocińskich parafii. Na jednej ze stacji trud ten podjęła młodzież, głównie ministranci. Piękna pogoda sprawiła, że frekwencja była duża.

 

Na zakończenie kapłani udzielili wszystkim zebranym błogosławieństwa. Ojciec Sofroniusz Rempuszewski, proboszcz franciszkańskiej parafii podkreślił, że Droga Krzyżowa nie jest tylko wydarzeniem historycznym, ale czymś, co dzieje się przez cały czas. Jest częścią naszego życia. Zachęcał również do tego, aby jak najliczniej uczestniczyć w liturgii Triduum Paschalnego, które poprzedza bezpośrednio Święta Zmartwychwstania Pańskiego. To okazja, aby lepiej zrozumieć i głębiej przeżyć sens śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa dla naszego zbawienia.  

 

 

Ostatnie nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbędą się w Wielki Piątek. W parafii Chrystusa Króla o godz. 7.30. W parafii św. Marcina rozważania połączone będą z misterium Męki Pańskiej. Początek o godz. 15.00 przy głównym wejściu do ratusza. W kościele św. Antoniego Padewskiego o godz. 15.00 w dolnej świątyni zostanie odprawione nabożeństwo dla osób starszych i chorych. Drugie odbędzie się po zakończeniu ceremonii wielkopiątkowych (początek o godz. 17.00) na terenie osiedla Konstytucji 3 Maja.  

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE