Reklama

Wyższe mandaty i utrata prawa jazdy. Za co?

Opublikowano:
Autor:

Wyższe mandaty i utrata prawa jazdy. Za co? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przekraczanie prędkości to główny grzech kierowców. Batem na piratów drogowych ma być nowelizacja kodeksu drogowego, który przewiduje, że amatorzy szybkiej jazdy stracą prawo jazdy.

Jeżeli kierujący przekroczy prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym, to kontrolujący policjant - według projektu - odbierze mu prawo jazdy na trzy miesiące. Krzysztof Figaj, kierowca i instruktor nauki jazdy uważa, że zaostrzenie przepisów to dobre posunięcie ze strony ustawodawcy. - Najlepszym czynnikiem, który miałby wpływ na poprawę bezpieczeństwa, to jest karanie kierowców dużymi karami finansowymi. Ten czynnik ekonomiczny ma znaczący wpływ na respektowanie przez kierowców przepisów ruchu drogowego - mówi właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Kriss” z Jarocina. W jego ocenie powinna wzrosnąć stawka mandatu za jazdę bez uprawnień. - Jeśli prawo jazdy będzie odbierane, to musi być wysoka kara za to, że ktoś będzie się poruszał bez tych uprawnień. Znając życie, część osób będzie chciała jeździć bez prawa jazdy, jeżeli odbiorą im uprawnienia - ocenia. Dodaje, że już w trakcie szkolenia zdarzają się kursanci, którzy mają bardzo „ciężką nogę” i wykazują tendencje do łamania przepisów.

Dużo jeżdżący w pracy 30-letni kierowca z Jarocina uważa z kolei, że zaostrzenie przepisów nie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu kołowym. - Głównym problemem na naszych drogach są słabi kierowcy, którzy nie potrafią jeździć. Należałoby ich doszkolić i uczyć jeździć, a potem zwiększać stawki za mandaty - ocenia kierowca.Rozmowa ze st. asp. MARCINEM PUZICKIM naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej – w aktualnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

 

Już wkrótce tak mogą wyglądać nowe mandaty:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE