Reklama

Wydzierżawili przyszpitalny parking, teraz opłaty bierze ktoś inny

Opublikowano:
Autor:

Wydzierżawili przyszpitalny parking, teraz opłaty bierze ktoś inny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Szpital mógł ten parking prowadzić sam - tak o wydzierżawieniu placu przed szpitalem mówi szef placówki Leszek Mazurek.

 

Rok temu przy jarocińskim szpitalu zostały wprowadzone płatne miejsca postojowe. Ówczesny prezes placówki Marcin Jantas wydzierżawił plac przed lecznicą gminnej spółce - Zakładowi Usług Komunalnych. Ta postawiła tam parkomat i wprowadziła opłaty takie, jak w miejskiej strefie parkingowej.

Dzisiaj prezesem szpitala jest Leszek Mazurek, który negatywnie ocenia decyzję. poprzednika. - Część tych czynności wpisałbym któremuś z naszych pracowników, jako dodatkowy zakres obowiązków i podwyższyłbym pensję o jakieś 500 złotych. Ten pracownik co godzinę przeszedłby po parkingu i sprawdził, czy są opłacone postoje. To było do zrobienia - proponuje prezes szpitala.

Jego zdaniem decyzja o wydzierżawieniu placu była nieprzemyślana i jest niekorzystna dla szpitala pod względem finansowym. - Spółka postawiła jeden parkomat. Dochody z niego są w granicach od 6 do 7,5 tysięcy miesięcznie. A ZUK płaci nam dzierżawy około 20%, czyli w porywach jakieś 1,2 - 1,4 tysiąca - wylicza Mazurek.

Umowa na dzierżawę przyszpitlanego parkingu przez ZUK obowiązuje do końca tego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE