Reklama

Wyburzają ściany w pałacu. Zobacz, dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Wyburzają ściany w pałacu. Zobacz, dlaczego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W trakcie pierwszych dwóch tygodni od rozpoczęcia prac budowlanych w pałacu Radolińskich odtworzono pierwotne przejścia pomiędzy pomieszczeniami. Dzięki temu powstała amfilada w tylnym trakcie pałacu, która łączyła te pomieszczenia 100 lat temu.

 

 

 

Wykonane zostały także prace, polegające na przerobieniu instalacji c.o. w piwnicy oraz przebiciu stropów, pozwalające na zamontowanie windy pomiędzy parterem i I piętrem. Ponadto oczyszczono ze starych warstw tynków i farb ściany wewnętrzne oraz usunięto wtórne ścianki na strychu, gdzie powstaje sala perkusyjna i studio nagrań. Wszystkie roboty przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

W pałacu Radolińskich, realizowane w ramach projektu „Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Gminy Jarocin.

Prace remontowe wykonywane są przez firmę SŁAW-BUD z Bachorzewa, na podstawie umowy z Muzeum Regionalnym w Jarocinie podpisanej 16 czerwca 2020. W czasie remontu zostanie wykonana m.in. adaptacja pomieszczeń piwnicznych parteru oraz części piętra na sale muzealne i biura muzeum, odtworzone będą pierwotne ciągi komunikacyjne, budynek udostępniony zostanie osobom z niepełnosprawnościami poprzez wybudowanie windy i montaż platform schodowych, wykonana będzie adaptacja akustycznej sali koncertowej, a część poddasza zostanie zagospodarowana na salę perkusyjną i studio nagrań.

 

Wartość inwestycji wynosi 14.183.967,15 zł, z czego 7.484.483,01 zł to środki europejskie. Wszystkie prace mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2021 roku.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE