Reklama

Wybory sołeckie w gminie Kotlin. O zwycięstwie zdecydowały trzy głosy

Opublikowano:
Autor:

Wybory sołeckie w gminie Kotlin. O zwycięstwie zdecydowały trzy głosy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Kotlin wybierają sołtysów. Na włodarzy wiosek zagłosowali już mieszkańcy Woli Książęcej, Kotlina oraz Sławoszewa.

Reklama

W gminie Kotlin trwają wybory sołeckie. Zebrania wyborcze odbyły się już w Woli Książęcej, Kotlinie oraz Sławoszewie. Czy mieszkańcy ponownie zaufali tym samym osobom? Czy sołtysi mieli kontrkandydatów?

W gminie Kotlin odbywają się wybory sołeckie     

Pierwsze zebranie wyborcze odbyło się w Woli Książęcej. O funkcje sołtysa ubiegał się dotychczasowy włodarz wioski Stefan Kozłowski oraz Paulina Mataj. O zwycięstwie Kozłowskiego przesadziły trzy głosy. Za jego kandydaturą opowiedziały się 33 osoby. Kontrkandydatkę poparło 30 mieszkańców. Uprawnionych do głosowania było 529 osób.  
Jeszcze mniejsze zainteresowanie wyborami było w Kotlinie, gdzie uprawionych do głosowania jest 2.422 osoby. Marek Dekert nie miał kontrkandydatów. Otrzymał 29 głosów za, 4 osoby były przeciwne.

Sołtyskę Sławoszewa wybrano jednogłośnie

 Zmian nie będzie również w Sławoszewie. Na zebranie przyszło 39 osób na 291 uprawnionych. Zebrani jednogłośnie wybrali Beatę Skowrońską na piątą kadencję.   


 - Cieszę się, że mieszkańcy mi ponownie zaufali. Bardzo im za to dziękuję i myślę, że wspólnie z naszymi mieszkańcami uda nam się coś zrobić dla naszej małej ojczyzny. Liczmy, że w tej kadencji zostanie wybudowana ścieżka rowerową na odcinku od Sławoszewa do Kotlina, ponieważ na tej drodze jest duże natężenie ruchu. Nie wszyscy mają samochody, a latem można się przejechać dla rekreacji, czy oszczędności ze względu na ceny paliwa. Jest sporo rzeczy, które należy zrobić w naszej wiosce, ale wszystko jest uzależnione od pieniędzy. Współpraca z panem wójtem, radą gminy i urzędem jest bardzo dobra, to liczę, że wspólnymi siłami uda nam się, jak najwięcej osiągnąć – mówi Beata Skowrońska.  


 Na dzisiaj zaplanowano wybory w Racendowie. Zebranie odbędzie się w świetlicy, początek o godzinie 18.00.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.     

 

                                                                                   
                            

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy